Erdoganovy příměry k nacismu jsou naprostou obludností, řekl šéf židovské organizace v Německu

Erdoganovy příměry k nacismu jsou naprostou obludností, řekl šéf židovské organizace v Německu
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: nacismus
25 / 03 / 2017, 08:30

Předsedu Ústřední rady Židů v Německu Josef Schustera rozlítila Erdoganova slova, který Německo přirovnal k nacistům.

Lídra Ústřední rady Židů v Německu Josef Schustera rozlítila Erdoganova slova, který Německo přirovnal k nacistům. Josef Schuster považuje srovnávání, jimiž v posledních dvou týdnech častuje Německo, za nepřijatelné a naprosto ,,obludné".

,,Srovnávání mezi dnešním Německem a tím nacistickým, které jsme slyšeli v několika uplynulých dnech, není jen urážlivé, ale také absolutně falešné," citovala Schustera stanice Deutsche Welle. ,,Takové srovnání je úplně obludné a znevažuje utrpení obětí Holocaustu," dále uvedl Schuster

Čtěte také: Jste hlavním městem fašismu a chováte se jako banánová republika, prohlašují o Nizozemí vrcholní turečtí představitelé

Podle něho takové či podobné výroky, které používá turecký autoritářský prezident, mohou ohrožovat bezpečnost tím, že snižují míru zvěrstev, kterých se tato ideologie dopustila, a zároveň z nacismu dělá ,,něco triviálního" či nepodstatného.

Čtěte také: VIDEO: Třicet tisíc Kurdů demonstrovalo ve Frankfurtu proti Erdoganovi. Nacistické praktiky, zuří turecký prezident

,,V čase, kdy je antisemitismus a krajně pravicový populismus na vzestupu, je toto srovnání naprosto nevhodné, protože trivializuje strašné činy nacistů," řekl předseda největší židovské organizace v Německu.

Turecký prezident Erdogan vyvolal v Evropě pozdvižení, když nejprve přirovnal Německo k nacistům, kurdskou demonstraci ve Frankfurtu nad Mohanem pak označil za ,,nacistické praktiky", proti čemuž se ostře ohradila Angela Merkelová. Diplomatická roztržka mezi oběma zeměmi eskaluje v důsledku zákazu protureckých agitačních shromáždění ve velkých německých městech.

 

psali jsme: 

Merkelová: Srovnávání s nacismem ze strany Turecka musí přestat

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.