Erdoganův režim zatkl 1 700 lidí, kteří podle něho podporovali teroristické organizace na sociálních sítích

Erdoganův režim zatkl 1 700 lidí, kteří podle něho podporovali teroristické organizace na sociálních sítích
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: turecká vlajka
25 / 12 / 2016, 10:00

Turecké ministerstvo vnitra v sobotu oznámilo, že odpovědné úřady zajistily za šest měsíců celkem 1 656 lidí, kteří kromě údajné podpory teroristických organizací také měli urazit vedoucí představitele tureckého režimu.

Nejméně dalších 10 000 je v této souvislosti vyšetřováno. Ministerstvo vnitra uvedlo, že několikaměsíční akce se týkala celkem 3 710 lidí identifikovaných policií. Z toho bylo 1 203 lidí podmínečně propuštěno, 767 propuštěno a 84 podezřelých se stále nachází ve vazbě.  S nimi probíhá v těchto dnech výslech.

Někteří z ze zatčených pak měli ,,urazit vedoucí představitele Turecka", aniž by ministerstvo vnitra uvedlo konkrétní detaily.

Psali jsme: Turecko propustilo dalších 10 000 státních úředníků, zrušilo 15 novin a časopisů

Přístup k Facebooku či Twitteru je tureckým režimem v současné době blokován či velmi omezen.

Turecko tak dále pokračuje v masových čistkách, které spustilo po nepovedeném puči z 15. čevence tohoto roku. Prezident Erdogan využívá ke zostřeným zásahům proti domnělé opozici i výjimečný stav, který je neustále prodlužován.

Čtěte také: urecko propustilo ze služby téměř 13 000 policistů. Podezřívá je z napojení na pučisty

 

Zdroj: abcnews.go.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace