Ericsson: 150 milionů 5G připojení do roku 2021

Ericsson: 150 milionů 5G připojení do roku 2021
Autor fotografie: Ericsson
30 / 11 / 2015, 10:30

Analytici společnosti Ericsson předpovídají, že do roku 2021 ve světě naroste počet 5G připojení na 150 miliónů. Předpokládá se, že prvními a nejrychleji se rozvíjejícími 5G mocnostmi budou Jižní Korea, Japonsko, Čína a USA.

  • Příchod 5G standardizace otevře příležitost pro vznik nových průmyslových odvětví
  • Výrazný nárůst ve spotřebě mobilního videa způsobí do roku 2021 šestinásobný růst průměrného datového provozu na chytrých zařízeních v Severní Americe a Evropě
  • Evropská datová spotřeba na chytrých zařízeních vzroste do roku 2021 z 2 GB na 18 GB měsíčně
  • Z pevninské Číny se stává největší LTE trh na světě. Podíl LTE připojení dosahuje 35 %. Afrika bude mít do konce tohoto roku miliardu mobilních připojení.  

Ericsson

Listopadové vydání studie Ericsson Mobility Report se podobně věnuje budoucnosti 5G sítí. Analytici společnosti Ericsson předpovídají, že do roku 2021 ve světě naroste počet 5G připojení na 150 miliónů. Předpokládá se, že prvními a nejrychleji se rozvíjejícími 5G mocnostmi budou Jižní Korea, Japonsko, Čína a USA. Standard 5G propojí nové typy zařízení a spotřebitelé i firmy se mohou těšit na dosud nepoznané způsoby využívání zařízení a aplikací v souvislosti s rozvojem internetu věcí (IoT).

Ericsson Mobility Report komplexně aktualizuje mobilní trendy a spotřebitelské chování a využívá analýzy velkých objemů dat z existujících mobilních sítích. Společnost Ericsson report vydává dvakrát ročně.

Zpráva také poukazuje na signifikantní nárůst sledování videa. Analytici Ericssonu odhadují, že mobilní provoz související s videem by měl do roku 2021 na běžném chytrém telefonu narůst až šestinásobně. Co se týče jednotlivých regionů, datová spotřeba průměrného majitele chytrého telefonu v Severní Americe by do roku 2021 měla narůst z dnešních 3,8 GB na 22 GB měsíčně. Podobným tempem bude růst i mobilní datový provoz v západní Evropě - a to z dnešních 2 GB na 18 GB. Společnost Ericsson dále ve zprávě uvádí, že každou sekundu přibude 20 nových mobilních širokopásmových připojení.  Tento nárůst dává do souvislosti s očekávaným nárůstem datového provozu ve světě. Momentálně je ve světě asi 7,3 mld. mobilů, což je stejný počet, jako je lidí na planetě. V roce 2021 by toto číslo mělo narůst na 9,1 mld.

Rima Qureshi, víceprezident a hlavní stratég společnosti Ericsson říká: „5G není pouze o rychlých mobilních službách – umožní vznik nových způsobů využití zařízení a aplikací v rámci internetu věcí. Společnost Ericsson se zabývá například využitím 5G ve veřejné dopravě. To přinese její optimalizaci, zajištění plynulého provozu, rychlejší reakci na krizové situace a tím i menší dopad na životní prostředí.“

Další závěry listopadového Ericsson Mobility Reportu:

  • Video dominuje mobilnímu datovému provozu. Globální mobilní datový provoz by měl do roku 2021 dosáhnout desetinásobku svojí dnešní velikosti, video by se na něm mělo podílet ze 70 %. Zásluhu na tom má především YouTube.
  • Kontinentální Čína dohání USA, které je největším LTE trhem. Do konce tohoto roku asijská velmoc dosáhne 350 milionů LTE připojení, což je zhruba 35 % LTE připojení v globálním měřítku. Podle předpovědí společnosti Ericsson by čínský trh mohl dosáhnout 1,2 mld. LTE připojení do roku 2021.
  • Počet mobilních připojení v Africe rapidně narůstá. V roce 2010 se jednalo o 500 milionů, do konce tohoto roku to bude 1 mld.

VYROBTE SI GRAFY NA MÍRU

Součástí zprávy Ericsson Mobility Report je i aplikace Traffic Exploration Tool, která umožní vytváření grafů a přehledů na míru na základě dat ze studie. Informace může být filtrována podle regionu, připojení, technologie, provozu nebo typu zařízení.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace