Ericsson a Orange Poland spustili první živé testování 5G ve Varšavě

Ericsson a Orange Poland spustili první živé testování 5G ve Varšavě
26 / 09 / 2019, 11:00

Společnost Ericsson a operátor Orange Poland spustili první živé testování 5G v Polsku. Testovací síť funguje na základě státní zkušební licence v pásmu 3,4 – 3,6 GHz a pro zákazníky je přístupná na devíti místech v okresech Ochota a Powiśle ve Varšavě.

Společnost Orange zajistila přístup k 5G pro více než 100 chytrých telefonů a routerů.  Vybraní zákazníci si tak mohli vyzkoušet stahování rychlostí až 900 MB/s.

„Jsme opět o krok blíž zavedení sítě páté generace v Polsku a jsme na tuto výzvu technologicky připraveni. Po více než roce pokusů jsme síť spustili přímo v hlavním městě,“ říká Jean- François Fallacher, generální ředitel společnosti Orange Poland.

Zavedení komerční sítě 5G operátor v Polsku očekává v roce 2020 – 2021. Předcházet mu bude získání nezbytného 5G spektra.

„Toto testování je další ukázkou 5G aktivit Ericssonu ve středoevropském regionu. Operátoři Vodafone a O2/Cetin již předvedli první ukázky také v České republice. Spuštění 5G ve větším měřítku se ovšem dočkáme až po aukci klíčových frekvencí,“ říká Jiří Rynt ze společnosti Ericsson.

„Společnost Ericsson je lídrem celosvětového rozvoje 5G a nyní tuto technologii přináší do centra Varšavy. Díky naší spolupráci s Orange Poland, a našim dalším investicím v Polsku, se země stává jedním z předních států, které přispívají k rozšíření 5G v Evropě,“ říká Martin Mellor, ředitel společnosti Ericsson Poland.

 

O společnosti Ericsson

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení, fungujících v reálném čase, vytváří propojenou společnost (Networked Society), která umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v udržitelných společnostech po celém světě. Nabídku firmy Ericsson tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií, určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od společnosti Ericsson uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace, společnost zajišťuje servis sítí s více 2,5 miliardami uživatelů. Více informací naleznete na www.ericsson.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.