Ericsson uzavřel akvizici s poskytovatelem komunikačních technologií pro smart grids

Ericsson uzavřel akvizici s poskytovatelem komunikačních technologií pro smart grids
Autor: Redakce/ ERICSSON|Popisek: Ilustrační foto
09 / 10 / 2014, 06:00

9.10.2014 / Tisková zpráva: Inovativní platforma společnosti Ambient umožňuje energetickým a distribučním společnostem integrovat řadu smart grid aplikací a technologií současně a to v rámci jedné komunikační infrastruktury.

Ericsson (NASDAQ: ERIC) oznámil ukončení akvizice Ambient Corporation, amerického poskytovatele komunikačních technologií pro smart grids v oblasti energetiky a distribuce energií.

Podívejte se na video o energetické inteligentní síti (zdroj: youtube/Ericsson )

Do roku 2020 budou miliardy elektrických zařízení připojeny k energetické inteligentní síti - od pouličních lamp po domácí spotřebiče, solární panely i větrné elektrárny. Komunikační sítě budou využívat řadu technologií, které poskytují množství dat pro sledování, analýzu a akční přijímání. Spolehlivost, bezpečnost, bezpečnost a náklady na rozvodné sítě jsou spojeny s tím, jak dobře jsou tyto komunikační sítě ovládány.

Inovativní platforma, kterou společnost Ambient vyvinula, umožňuje energetickým podnikům nasazovat a integrovat několik smart grid aplikace a technologie současně a to i v rámci jedné komunikační infrastruktury. Ericsson akvizicí získá expertízu, která firmě umožní maximálně zhodnocovat investice trhu do inteligentních energetických a distribučních sítí.

V rámci dohody, Ambient poskytne podporu produktům a softwaru, jakož i implementační služby. Součástí akvizice je i poskytování konzultačních služeb pro smart grids, související s vývojem produktů, řízením sítí, jakož i architektury a nasazení smart grids.

Ambient se stane součástí organizace Ericsson Global Services, která zaměstnává 64 tisíc profesionálů v 180 zemích světa. Zhruba 16 tisíc z nich jsou specialisté na consulting a systémovou integraci, kteří každoročně zrealizují 1500 různých projektů v technologicky i dodavatelsky heterogenním prostředí.

Ericsson je globálním lídrem v oblasti komunikace s bohatými zkušenostmi s integrací heterogenních systémů. S těmito předpoklady má šanci stát se spolehlivým partnerem energetických firem v procesu transformace jejich elektrických rozvodných sítí na smart grids.
Magnus Mandersson, výkonný viceprezident a šéf Business Unit Global Services v Ericssonu dodává: „V Ericssonu intenzivně využíváme naše zkušenosti s komunikací a poskytováním dodávaných služeb pro sítě, které obsluhují více než miliardu uživatelů po celém světě a tyto zkušenosti nabízíme i našim partnerům a zákazníkům v odvětví energetiky. Pomáháme sektoru adaptovat se na nové typy aplikací a umožňujeme vznik nových obchodních příležitostí. Věřím, že Ambient nám v této snaze může výrazně pomoci. "

Psali jsme také:

Jak se připravit na výpadek elektřiny?

Otázka není, jestli bude nebo nebude úplný výpadek elektřiny, ale KDY přijde…

Stahování v 3G zrychlilo na 63Mbps

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace