Erik Best: "Svoboda byla fajn, dokud jsme ji měli, co?"

Erik Best: &quote;Svoboda byla fajn, dokud jsme ji měli, co?&quote;
Autor fotografie: Pixabay/Dieter_G
10 / 05 / 2016, 08:00

Článek komentátora amerického původu Erika Besta

Erik Best je český vydavatel amerického původu, u nás známý svými bulletiny Fleet Sheet a Final Word. Ve svém nejnovějším komentáři píše:

"Konec Studené války měl přinést mírovou dividendu, a na krátkou dobu (do 11. září 2001) ji skutečně přinesl. Armádní rozpočty stagnovaly, a v některých zemích dokonce klesaly. Pád komunismu také nakrátko přinesl dividendu ze svobody. Ve střední a východní Evropě lidé zbourali zdi, otevřeli hranice a rozstříhali ostnatý drát.

Následovalo období, které překypovalo osobními svobodami. Po 11. září ale okamžitě začali v „zemi svobody“, jak se Spojeným státům někdy přezdívá, osobní svobody osekávat. V zemích střední a východní Evropy byl tento proces pomalejší, protože lidé měli v živé paměti represe minulého režimu.

Díky vládě Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše se Česká republika konečně začíná v omezování osobních svobod na Spojené státy dotahovat, a možná je v některých ohledech i předčí. Jen v pátek dala Sněmovna zelenou třem novým omezením (zabavování zbraní „nebezpečným“ osobám bez soudního příkazu, vyšší pokuty za urážku úřední osoby a pravomoc policie rozpustit shromáždění). Svoboda byla fajn, dokud jsme ji měli, co?".

Nezbývá než souhlasit s krátkým a výstižným shrnutím.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace