Estonsko postaví na ruských hranicích plot s nejmodernější technologií

Estonsko postaví na ruských hranicích plot s nejmodernější technologií
Popisek: Ilustrační foto
25 / 08 / 2015, 14:15

Plot vysoký 2,5 metru zakončený ostnatým drátem bude vybaven kamerovým systémem a celou hranici budou hlídat drony.

„Vrchní okraj ohrazení bude posilněn ostnatým drátem. Celková délka plotu bude asi 108 kilometrů. Jako doplněk k plotu se předpokládá ustanovit i ohrazení, jež zamezí pohyb divokých zvířat. Na bažinatých částech hranice plot nebude, tam nainstalují pouze pohraniční sloupy a položí kontrolní pásmo," píše se ve zprávě deníku pluss.postimees.ee.

K ochraně hranice se použijí také videokamery a bezpilotní letecké prostředky a na vodní ploše Čudského jezera bude rozmístěno 621 pohraničních bójí. Práce na technickém posílení hranice začnou v roce 2018 a jejich celkové náklady budou činit 71 milionů eur. 

Zdroj: cz.sputniknews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.