EU má problém: 60 procent vyhoštěných azylantů zůstává v Evropě.

EU má problém: 60 procent vyhoštěných azylantů zůstává v Evropě.
29 / 08 / 2015, 07:45

Nefunguje ochrana vnějších hranic EU, nefunguje tzv. návratová politika. Co tedy funguje?

Objevil se problém související s imigrační vlnou, kdy se evropským zemím nedaří vyhošťovat neúspěšné žadatele o azyl. Už dříve jsme uvedli případ Finska, které se rozhodlo svérázně vypořádat s žadateli o azyl, kteří neuspěli. Nabízí jim peníze v řádech desítek tisíc korun za to, že se vrátí zpět do své vlasti.

Velvyslanec ČR při EU Martin Povejšil uvedl včera v České televizi, že v EU nejsou zavedeny azylové standardy a že ostraha vnější hranice EU nefunguje tak, jak by měla i podle současných předpisů. Podle něj se jen malý počet uprchlíků, kteří nemají na území EU nárok na azyl, skutečně podaří deportovat do jejich domovské země. „Účinnost návratové politiky je jen 39 %. To znamená, že přes 60 % těch, kteří nesplňují podmínky, aby mohli v EU zůstat, tu stejně zůstávají,“ řekl Povejšil.

Přitom jen německé úřady chtějí vyhostit 94.000 migrantů převážně z Balkánu, kteří požadují status uprchlíka. 

Zdroj: ČT, ParlamentníListy.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace