EU má tajný plán, jak řešit uprchlickou krizi

EU má tajný plán, jak řešit uprchlickou krizi
22 / 09 / 2016, 07:30

Plán EU je jednoduchý. Uzavřít všechny uprchlíky v Řecku.

Mluvčí Evropské komise Nataša Bertaud odkryla podle serveru KeepTalkingGreece tajný plán, který se připravoval dlouhou dobu. Tím je nechat uprchlíky na řeckých ostrovech. Na článek upozornil server parlamentnilisty.cz

 

„Abychom předešli sekundárním pohybům ve zbytku Evropy, je třeba co nejvíce žadatelů o azyl udržet na ostrovech,“ poznamenala Bertaud a dodala, že podle řecké vlády je situace pod kontrolou.

Prohlášení Bertaud přichází jen několik hodin poté, co na řeckém ostrově Lesbos shořel uprchlický tábor, který ve strachu před ohněm opustilo asi 4000 uprchlíků.  Jenom na tomto ostrově je umístěno téměř 6.000 uprchlíků v táboře, který měl poloviční kapacitu. 

Část z evakuovaných migrantů se do tábora vrátila, poslední údaje ale mluví pouze o pěti stech navrátivších. „60 procent tábora je zničeno, stany jsou spálené a přibližně tisíc migrantů se nemá kam vrátit. Většině z nich shořel veškerý majetek včetně dokladů, kterými v některých případech měli už požádáno o azyl,“ popisuje následky požárů Dorňáková-Stamu pro server rozhlas.cz

Vláda podle ní uvažuje o tom, že pronajme dva trajekty, kde tyto migranty ubytuje. Doufá, že se situace uklidní a zbytek přibližně čtyř tisíc uprchlíků se do tábora vrátí. Pro jistotu ale vláda poslala na Lesbos další dvě čety speciálních policejních jednotek. Obyvatelé tábora se bouří už několik měsíců, protestují proti podmínkám, ve kterých žijí. 

 

Tagy článku