EU připravuje kvóty pro přijímání imigrantů - co nejdříve, povinně a podle HDP

EU připravuje kvóty pro přijímání imigrantů - co nejdříve, povinně a podle HDP
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
10 / 05 / 2015, 16:15

Kromě vojenského zásahu EU proti pašerákům se připravují počty povinně přijímaných uprchlíků jednotlivými státy Unie.

Koncem tohoto týdne opět zaznělo z Bruselo, že "některé členské státy EU se vůbec nezapojily k aktivnímu přijímání uprchlíků" a evropská Komise k tomu uvedla: "Evropská unie potřebuje stálý systém pro sdílení odpovědnosti za velký počet uprchlíků a žadatelů o azyl mezi členskými státy,"

Do konce tohoto roku mají být proto v Bruselu připraveny nové právní předpisy "pro povinné přijímání imigrantů v okamžiku, kdy bude nutné automaticky spustit mezinárodní ochranu utečenců do Unie". Brusel tak chce nařídit systém sdílených kvót pro uprchlíky ve všech 28 zemích EU.

Nejnovější návrhy Komise označil maďarský premiér Viktor Orbán za "šílené", a slíbil, že bude Bruselu vzdorovat za každou cenu. 

Už 24. dubna uvedl premiér Orban pro maďarská média, že imigrační politika EU je "hloupá", a že "imigrace by měla být zastavena." S oznámením přišel den poté, co se lídři na summitu v Bruselu dohodli na preventivních opatřeních proti úmrtím migrantů ve Středozemním moři.  (zdroj: Deutsche Welle)

Brusel nyní navrhuje striktně uplatnit "nouzové mechanismy" a do konce tohoto měsíce chce zavázat 28 unijních států ke stanovení "počtu osob, které potřebují mezinárodní ochranu" a "zajistit spravedlivou a vyváženou účast všech členských států na tomto úsilí."

Nový plán, který vypracoval komisař Dimitris Avramopoulos, má být připraven ve středu a bude zahrnovat distribuční "klíč"- tedy systém založený na různých kritériích např. podle HDP, podle kterého se bude určovat, kolik která členská země je povinna převzít uprchlíků. 

Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace