EU prodloužila hospodářské sankce vůči Rusku do konce července

EU prodloužila hospodářské sankce vůči Rusku do konce července
Autor fotografie: pixabay.com
22 / 12 / 2017, 06:30

Členské země Evropské unie prodloužily do 31. července 2018 hospodářské sankce, které na Rusko uvalily v roce 2014 v souvislosti s jeho postupem v ukrajinské krizi. Formálně tak byl dnes učiněn krok, o kterém rozhodl už minulý týden prosincový summit EU.

Sankce, které ztěžují například přístup ruských firem k financím či některým technologiím na těžbu ropy, unie na jaře 2015 spojila s plným prosazením mírových dohod z Minsku. O aktuálním vývoji summit informovali německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron.

Předseda Evropské rady Donald Tusk následně na twitteru uvedl, že prezidenti a premiéři zemí unie jsou ohledně prodloužení sankčních opatření ve shodě. Rada EU dnes příslušné rozhodnutí formálně přijala písemným postupem a jednomyslně.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.