EU schválila bezvízový styk pro 50 milionů lidí z bývalého SSSR

EU schválila bezvízový styk pro 50 milionů lidí z bývalého SSSR
Popisek: Ilustrační foto
08 / 12 / 2016, 11:30

Evropská unie umožnila bezvízový styk 45 milionům Ukrajinců a 5 milionům Gruzínců.

Velvyslanci zemí Evropské unie podle informací ČTK potvrdili včera večer dohodu mezi členskými státy osmadvacítky a europarlamentem o kompromisní podobě pravidel. Ta mají umožnit v případě potřeby snazší pozastavení bezvízového cestování pro občany třetích zemí. Podle informací agentury Reuters dosáhly ve čtvrtek zástupci států EU a Evropského parlamentu konečné dohody v dlouhotrvajícím sporu. Ten se týkal mechanismu, který by v případě nutnosti sloužil k zastavení bezvízového styku. Zdroj: eurozpravy.czihned.cz

Výhrady proti dohodě dosud měly některé státy – například Itálie nebo Nizozemsko. Ukrajinci a Gruzínci budou od 1. ledna moci cestovat do zemí EU bez víz na cesty nepřesahující 180 dní. 

Ukrajinský prezident Petro Porošenko tuto kompromisní dohodu označil za „povzbudivou novinku z Bruselu" a za „výsledek mých neustálých kontaktů s vůdci Evropské unie".


 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace