EU schválila finanční pomoc 2,4 miliardy EUR na řešení imigrační krize

EU schválila finanční pomoc 2,4 miliardy EUR na řešení imigrační krize
10 / 08 / 2015, 13:30

Evropská komise v pondělí schválila finanční podporu na šestileté období pro země na hranici schengenského prostoru, aby se vyrovnaly s prudkým nárůstem počtu přistěhovalců.

Informaci zveřejnila agentura Reuters. Itálie získá největší podíl - téměř 560 milionů EUR, zatímco Řecko obdrží 473 milionů EUR. Celkem se jedná téměř o 65 miliard korun. Komise přistoupila k tomuto kroku poté, co o pomoc opakovaně žádala jak italská, tak řecká vláda (naposledy jsme psali v článku "Řecko nezvládlo nápor uprchlíků, v zemi panuje "totální chaos", tvrdí OSN")

Některé z nově schválených podpor budou vyplaceny i francouzským a britským úřadům při řešení krize v Calais.

Británie a Francie vyzvaly EU k přijetí opatření proti migrantům. Situace je kritická.

"Nyní jsme schopni vyplatit finanční prostředky pro francouzský národní program a ve Spojeném království již obdrželi první finanční částku," dnes uvedla na tiskové konferenci Nataša Berthaud, mluvčí Evropské komise. "Oba programy jsou určené k řešení situace v Calais."

Komise plánuje postupně schválit dalších 13 programů, které budou realizovány členskými státy EU.

Psali jsme také:

Uprchlická krize v Česku - ministerstvo vnitra požaduje dalších 1,2 miliardy korun

Imigrační vlna bude stát EU i ČR miliardy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.