EU v pondělí spustila největší humanitární projekt ve své historii. Uprchlíkům v Turecku rozdává předplacené karty

EU v pondělí spustila největší humanitární projekt ve své historii. Uprchlíkům v Turecku rozdává předplacené karty
27 / 09 / 2016, 08:00

Evropská unie se v rámci humanitární pomoci uprchlíkům žijícím v Turecku rozhodla rozdat debetní karty v celkové hodnotě 348 milionů eur.

V rámci programu Nouzové sociální záchranné sítě (ESSN) jsou uprchlíkům rozdávány předplacené karty na jídlo, bydlení, vzdělávání či léčebné výlohy v Turecku.

„Přinejmenším jeden milion uprchlíků v Turecku dostane debetní karty a měsíční příspěvek na jídlo a ubytování v rámci 348 milionů eur na humanitární program, který EU oznámila ve čtvrtek.“ Jedná se o část třímiliardového balíčku určeného na pomoc pro migranty v Turecku. Zdroj: breitbart.comparlamentnilisty.cz

„Situace v Sýrii zůstává i nadále velmi dramatická,“ podotkl Christos Stylianides, evropský komisař pro humanitární pomoc. Debetní karty by podle něj měly umožnit uprchlíkům koupit si co potřebují, než aby se spoléhali na potravinovou pomoc. „Evropská unie drží svůj slib pomoci Turecku ve zvládání největší uprchlické populace na světě,“ dodal.

Nový program humanitární pomoci  bude spadat pod World Food Program (WFP) ve spolupráci s Rudým půlměsícem. „Potřeby každé rodiny budou vyhodnoceny individuálně a budou k dispozici i dodatečné fondy na vzdělání a podporu starších členů rodiny,“ poznamenal Stylianides.

„Peníze utracené uprchlíky poputují přímo do místní ekonomiky, čímž posílí komunitu, která je tak štědře hostí,“ uvedla výkonná ředitelka WFP Ertharin Cousinová.

Podle posledních propočtů již poslala EU do Turecka pomoc v hodnotě 2,2 miliardy eur z celkových 3 miliard slíbených. Turecko zatím utratilo 181 milionů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.