EU zahájila námořní operace proti pašerákům

EU zahájila námořní operace proti pašerákům
Popisek: Vojenské operace ve Středozemním moři se nyní zaměří i na pronásledování pašeráků
07 / 10 / 2015, 11:00

Po měsících diskuzí Evropská unie přistoupila k vojenským operacím proti pašerákům uprchlíků.

Veškeré námořní operace členských států EU se dodnes omezovaly pouze na záchranu  imigrantů, kteří se na přeplněných a technicky nevhodných plavidlech snažili přeplavit do Evropy. Tonoucí zachraňovaly vojenské lodě i mimo evropské vody. Ode dneška však v rámci Operace Sophia bude probíhat také kontrola, prohledávání a zadržování plavidel u břehů Libye a to především s cílem dopadnout pašeráky. Ti inkasují za jednoho běžence až tisíce eur, přitom řada z lidí při pokusu překonat Středozemní moře již zahynula.

Jen za tento rok se do Evropy přeplavilo více než 130 tisíc uprchlíků a zhruba 2700 osob se utopilo. Nicméně mnohem více uprchlíků ze Sýrie využívá cestu po souši přes Turecko dál na západ. Kvůli imigrační krizi se dnes odpoledne setká německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Francois Hollande a společně promluví na jednání Evropského parlamentu ve Štrasburku. Jde o první společný projev lídrů Německa a Francie od roku1989, kdy na plénu promluvili François Mitterrand s Helmutem Kohlem, když probírali konec Studené války.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace