"Euro je na pokraji krachu, hlasujte pro Brexit!" Stovky britských podnikatelů varují v otevřeném dopise

&quote;Euro je na pokraji krachu, hlasujte pro Brexit!&quote; Stovky britských podnikatelů varují v otevřeném dopise
17 / 05 / 2016, 09:30

Naopak USA a EU varuje Brity před odchodem z unie.

V otevřeném dopise zveřejněném deníkem The Telegraph stovky podnikatelé uvedly, že „konkurenceschopnost Velké Británie podkopává členství v krachující Evropské unii".

„Každým rokem Evropská unie činí menší nákupy ve Velké Británii, protože ekonomiky (zemí EU) stagnují a miliony lidí jsou bez práce. Souhlasíme se názorem Mervyna Kinga, bývalého šéfa Bank of England, že euro může vybouchnout," uvádí se v prohlášení. "Je to byznys - ne vláda - který vytváří bohatství státních financí a pracovní místa pro naše společenství."

Podnikatelé, kteří se o výzvu podepsali, uvedli, že mimo EU se bude moci obchod Velké Británie intenzivněji vyvíjet, vstupovat na nové trhy a vytvářet nová pracovní místa. Zdroj: prvnizpravy.parlamentnilisty.cz

Naproti tomu například britská centrální banka ve čtvrtek uvedla, že "Pokud se obyvatelé Británie v červnu rozhodnou pro odchod své země z Evropské unie, výsledkem by mohlo být prudké oslabení britské libry a pravděpodobně i zvýšení nezaměstnanosti."

V pátek uvedla šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeové, že  "Odchod Británie z Evropské unie by zbrzdil britský hospodářský růst a vedl k nestálosti trhů."

Britský premiér David Cameron varoval před izolacionismem a řekl, že případné vítězství zastánců odchodu Británie z Evropské unie v červnovém referendu by ohrozilo mír na celém kontinentu. Varianta vystoupení z osmadvacítky podle Camerona představuje pro Evropu bezpečnostní riziko a Británie by si neměla namlouvat, že by ji jako nečlenskou zemi Unie případné konflikty nezasáhly.

TAG: Brexit

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace