EUROJUST varuje: mezi imigranty jsou islámští radikálové IS

EUROJUST varuje: mezi imigranty jsou islámští radikálové IS
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Kdo mezi nimi je napojený na IS?
06 / 07 / 2015, 18:00

Mezi uprchlíky, kteří se snaží dostat do Evropy jsou i islámští bojovníci. Z výnosů pašeráctví jsou financovány teroristické útoky IS.

Šéfka agentury pro soudní spolupráci v rámci EU (EUROJUST) Michele Coninsxová dnes na tiskové konferenci varovala, že mezi uprchlíky, kteří se snaží dostat do Evropy jsou i bojovníci IS.

Pozn. redakce: o této "informaci" věděly tajné služby již v roce 2011, v souvislosti se situací v Libyi. Psali jsme o tom v článku "Špatná zpráva pro příznivce přijímání uprchlíků. Jsou mezi nimi islámští radikálové."  

EUROJUST obdržel tyto informace z důvěryhodných zdrojů, které nechtěla uvést. EUROJUST se zaměří nejen na ilegální migraci, ale i terorismus a počítačovou kriminalitu. Největším problémem je podle Coninsxové obchod s lidmi, který je organizován islámským státem. A na problematiku potírání pašeráctví se musí zaměřit evropské donucovací orgány. Právě z pašeráctví jsou totiž financovány případné teroristické útoky.

 "Jdeme po zločincích. Jdeme po penězích, "řekl  Coninsxová, bývalá belgická prokurátorka. "Je to alarmující situace, protože víme, že příjmy těchto pašeráků jsou určeny k financování terorismu a cílem pašeráků je také zajistit infiltraci členů islámského státu do EU". 

Coninsxová rovněž uvedla, že za poslední tři týdny vzrostl počet imigrantů až pětinásobně. 

Agentura Eurojust je složena ze státních zástupců, soudců a policejních úředníků členských zemí EU. Jejím úkolem je usnadňovat mezinárodní koordinaci orgánů činných v trestním řízení a podporovat vyšetřování organizovaného zločinu. (Zdroj: Eurozpravy.cz)

Jak tajné služby, tak nyní i EUROJUST varují před infiltrací islámských radikálů mezi ostatníi imigranty, kteří směřují do Evropy. Humanitární organizace se naopak  přistěhovalců zastávají a přejí si, aby je země EU přijaly.

Část "humanitárních" organizací ale zveřejňuje návody pro imigranty, jak se vyhnout policejním kontrolám, jak vypovídat, aby dostali politický azyl.  Psali jsme o tom v našich článcích "Vítejte v Evropě! Objevili jsme web pro uprchlíky s návodem na infiltraci EU", (který byl dokonce citován na mimořádném jednání poslanecké sněmovny) a "Web radí imigrantům: "Poznejte rozdíl mezi ekonomickým a humanitárním žadatelem o azyl"

Zdroj: washingtonpost.com

Tagy článku