Europarlament zbavil imunity Le Penovou, čelí žalobě za pomluvu

Europarlament zbavil imunity Le Penovou, čelí žalobě za pomluvu
Popisek: Marine Le Penová
15 / 06 / 2017, 14:30

Evropský parlament dnes na žádost francouzské justice zbavil imunity šéfku francouzské krajně pravicové Národní fronty (FN) Marine Le Penovou. Politička čelí ve své vlasti občanské žalobě za pomluvu jednoho veřejného činitele, jehož obvinila z podpory islámského radikalismu.

Zbavení imunity se vztahuje na tento konkrétní případ. Le Penová je také vyšetřována pro podezření z fiktivního zaměstnávání svých spolustraníků jako asistentů v Evropském parlamentu.

Už ve středu zbavil parlament imunity otce Le Penové a bývalého šéfa FN Jeana-Marie Le Pena kvůli výrokům podněcujícím nenávist. O ochranu před trestním stíháním ten den přišel také bývalý litevský prezident Rolandas Paksas, jenž je podezřelý z přijetí úplatku.

Stejný osud stihl ve středu francouzskou poslankyni Myl?ne Troszczynskou, která je podezřelá z veřejného hanobení a podněcování nenávisti nebo násilí vůči jedinci či skupinám.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace