Europol: "Evropa čelí největší teroristické hrozbě za posledních více než 10 let"

Europol: &quote;Evropa čelí největší teroristické hrozbě za posledních více než 10 let&quote;
19 / 02 / 2016, 11:45

Šéf Europolu zopakoval svoje varování, které uvedl již před rokem. Do Evropy se už vrátilo tři až pět tisíc bojovníků, kteří mají zkušenosti s výcvikovými tábory a s bojem za IS a další teroristické organizace!

Evropský policejní úřad Europol varoval prostřednictvím svého ředitele Roba Wainwrighta, že Evropa čelí největší hrozbě teroristických útoků za posledních 10 let. Do svých mateřských zemí se totiž vrátilo tři až pět tisíc Evropanů, kteří prošli výcvikem v táborech teroristů. Informaci zveřejnil server zahranicni.eurozpravy.cz

"Musíme očekávat, že Islámský stát nebo jiná nábožensky založená teroristická skupina spáchají útok někde v Evropě, kterým se budou snažit dosáhnout co největších ztrát mezi civilním obyvatelstvem. Krom toho je tu riziko samostatných atentátníků, to nezmizelo," připomíná Wainwright, že vedle organizované skupiny, kterou lze přeci jen snáze odhalit, existuje nadále také riziko, že útok spáchá samostatně operující sympatizant teroristické organizace.

Víceméně stejná slova pronesl ředitel Europolu Wainwright už začátkem loňského roku. Tehdy řekl poslancům výboru pro vnitřní věci Britského parlamentu, že "3000 až 5000 evropských občanů představuje potenciální teroristickou hrozbu, tato čísla byla získaná od tajných služeb členských států EU."

 

Tagy článku