Europol varuje před "novou generací" džihádistů. IS připravuje k útokům děti

Europol varuje před &quote;novou generací&quote; džihádistů. IS připravuje k útokům děti
Autor fotografie: Dabiq
01 / 08 / 2016, 09:15

V současné době se na území obsazených IS nachází více než 50 dětí z Velké Británie a kolem 31 tisíc těhotných žen.

Radikálové Islámského státu trénují děti zahraničních bojovníků v Sýrii a v Iráku, aby z nich udělali „následující generaci“ teroristů, uvedl britský The Independent s odkazem na interní zprávu Europolu. Podle tohoto dokumentu jsou děti, které vyrostly v řadách IS „zvláštním problémem". 

Bojovníci opakovaně uveřejňovali v sociálních sítích fotografie vlastních dětí, obklopených symbolikou IS a zbraněmi. IS také uveřejňuje propagační videonahrávky, na nichž děti plní role katů.

Výchova dětí k vraždění III

Pro vůdce IS jsou děti důležitou součástí „úspěchu" skupiny a považují je za nejlepší a nejkrutější bojovníky budoucnosti, jelikož se jim od nejútlejšího dětství snižuje citlivost následkem „ideologické přípravy".

Rodiče, kterým se podařilo odjet z území nacházejících se pod kontrolou IS vyprávěli, jak jejich dětem „vymývali mozek" ve škole. Na některých hodinách je učili vyrábět bomby, některé děti chodily domů s figurínami oblečenými do oranžových hábitů, kterým měly uříznout hlavu, uvádí se v článku.

Podle respektovaného britského institutu Quilliam, jenž se zabývá studiem extremismu, je nyní na území IS 31 000 žen, které čekají dítě – mnohé z nich v rámci „chovného programu“ džihádistů.

„Děti i teď představují hrozbu, ale budou ji představovat i ve velmi dlouhé perspektivě. Následkem vzdělávacího a ideologického působení jsou vychováváni k nenávisti k Západu a tomu, aby považovaly všechny ostatní státy za nezákonné. Tyto děti nebudou mít žádné jiné vzpomínky nebo přístup k jiným myšlenkám", uvedla Nikita Maliková z Quilliam Foundation. Podle ní však nemají evropské vlády, a především britská, žádné programy na převýchovu a přeučení dětí bojovníků, zvláště jestli se po zničení IS v Sýrii a Iráku nahrnou do Evropy.

Zvěrstva islamistů se stupňují, nyní jsou na řadě děti

Zdroj: cz.sputniknews.com

Tagy článku