Europoslanci britské strany UKIP se poprali. Jeden z nich skončil ve vážném stavu v nemocnici

Europoslanci britské strany UKIP se poprali. Jeden z nich skončil ve vážném stavu v nemocnici
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: UKIP
06 / 10 / 2016, 18:00

Stranou UKIP (Strana nezávislosti Spojeného království) zmítají vážné vnitřní spory, které vyvrcholily ve čtvrtek rvačkou europoslanců za tuto stranu ve Štrasburku.

Informoval o tom bývalý šéf UKIP Nigel Farage. Nejhůř dopadl devětačtyřicetiletý Steven Woolfe, který byl dopraven do nemocnice s podezřením na krvácení do mozku po ranách pěstí do hlavy.

Podle listu Guardian předcházela ve čtvrtek ráno rvačce slovní výměna názorů v europarlamentu, když někteří europoslanci za UKIP ostře kritizovali nominaci Woolfa na nového předsedu strany právě po Nigelovi Faragovi, s níž zásadně nesouhlasí.

Podle některých britských médií se Woolfe po potyčce nezhroutil hned, ale až při poledním hlasování, na něž se europoslanci měli společně odebrat.

UKIP nyní prochází velmi turbulentním obdobím, když včera rezignovala dosavadní předsedkyně UKIP Diane Jamesová na nejvyšší stranickou funkci po pouhých 18 dnech. Necítila prý dostatečnou podporu svých straníků, i když se za ni veřejně stavěl Nigel Farage. Woolfe je pak nejvážnějším kandidátem na nového předsedu.

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.