Europoslanec Zdechovský: čučkaři z BIS jsou podle Izraelců třetí nejefektivnější služba v EU

Europoslanec Zdechovský: čučkaři z BIS jsou podle Izraelců třetí nejefektivnější služba v EU
08 / 12 / 2018, 08:30

Tomáš Zdechovský, europoslanec za KDU-ČSL, se opřel do prezidenta za jeho slova o BIS, kdy naši tajnou službu nazval Zeman "čučkaři".

Na jeho twitterovém účtu se objevila tato reakce:

Jen pro info prezident  #zeman.Ti #cučkaři jsou podle izraelských tajných služeb třetí nejefektivnější služba v EU. A podle Američanů patří dlouhodobě @biscz a UZSI mezi 5 nejlepších služeb v Evropě. Možná to chce méně chodit pařit na ruskou ambasádu a více mluvit se spojenci. 

A rozhodně není jediný. Bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek vidí prezidentovo vyjádření na adresu BIS podobně a možná ještě ostřeji:

Prezident republiky veřejně zpochybňuje jednu z klíčových bezpečnostních složek státu. Málokdo pracuje na destrukci systému tak usilovně, jako Zeman.

Daniel Herman, bývalý ministr kultury na "čučkaře" zareagoval takto: 

Prezident Zeman označil zprávu BIS o působení zahraničních agentů (především ruských a čínských) u nás za "plácání". Jako bývalý člen vlády jsem měl k těmto zprávám přístup a tvrdím, že "plácá" prezident. Samozřejmě, že zde ti agenti působí a jsou značným bezpečnostním rizikem.

Rozhořčené reakce politiků si Zeman vysloužil za své čtvrteční vystoupení, kdy ve své oblíbené TV Barrandov kritizoval práci Bezpečnostní informační služby. O ní prohládil, že jsou čučkaři, ptotože BIS tvrdí, že se to v Česku hemží ruskými a čínskými špióny, ale zatím žádného z nich neodhalila.

Tagy článku