Eurosocialista Pittella: Zemanova slova k uprchlíkům jsou ostudná

Eurosocialista Pittella: Zemanova slova k uprchlíkům jsou ostudná
Autor fotografie: Screenshot YouTube/ cssdtelevize|Popisek: Gianni Pittella vystoupil i na 38. sjezdu ČSSD v březnu 2015
05 / 10 / 2016, 05:00

Výroky českého prezidenta Miloše Zemana o deportaci uprchlíků jsou ostudné a blouznivé, řekl dnes šéf frakce socialistů v Evropském parlamentu Gianni Pittella.

Italský polik tak reagoval na rozhovor, který Zeman poskytl britskému listu Financial Times při návštěvě na řeckém ostrově Rhodos.

,,Právě jsem si dnes přečetl ostudné a blouznivé prohlášení prezidenta Zemana z České republiky, který navrhuje naprosto nepřijatelnou zkratku týkající se ekonomických migrantů. Hovoří o jejich deportaci na řecké ostrovy. Tento způsob řešení migrace je opravdu znepokojivý," prohlásil Pittella na tiskové konferenci ve Štrasburku.

,,Je zapotřebí přesných odpovědí také v České republice. Deportacemi nelze nic řešit," dodal.

Zeman v rozhovoru, který vyšel v neděli ve Financial Times, doporučil deportovat ekonomické uprchlíky z Evropy do ,,prázdných míst" v severní Africe nebo na ,,neobydlené řecké ostrovy". Řekl také, že kultura muslimských uprchlíků je zásadně neslučitelná s evropskou společností. K návrhu odsunout uprchlíky na neobydlené řecké ostrovy prezident doplnil, že by si tím Řecko mohlo postupně snížit zahraniční dluh.

Pittella dnes komentoval také výsledky referenda o migračních kvótách, které se v neděli uskutečnilo v Maďarsku. Prakticky všichni účastníci hlasování kvóty odmítli, ale účast byla kolem 40 procent a tak jsou výsledky oficiálně neplatné. Pittella řekl, že je rád, že ,,lži" premiéra Viktora Orbána postupně hroutí při střetu se zdravým rozumem. ,,Většina občanů se rozhodla zůstat doma, aby vládě, která lže, vyslala jasný signál," prohlásil.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.