Eurotunel v Calais se opevňuje proti imigrantům. Buduje vodní příkopy.

Eurotunel v Calais se opevňuje proti imigrantům. Buduje vodní příkopy.
14 / 01 / 2016, 16:45

Chaos v Calais neustává, stejně jako útoky imigrantů na Eurotunel.

Už několik let migranti doufají, že se z Calais dostanou ilegálně do Británie na nákladních automobilech nebo vlakem přes Eurotunel. O jejich útocích proti řidičům kamionů, zasahujícím policistům i dalším projíždějícím jsme psali několikrát. V posledních šesti měsících se pokusilo tisíce žadatelů o azyl prolomit ochranu v okolí tunelu, jejich útoky jsou koordinované a útočí i proti policistům a soukromé ochrance.  Zdroj: express.co.uk

Ilegální imigranti v Calais napadli a zranili šestnáct policistů. "Jednou tu nastane peklo", tvrdí policie

Vedení Eurotunelu se rozhodlo přijmout protiopatření a zaplavilo přibližně 100 hektarů pozemků v těsné  blízkosti vjezdu do tunelu. Právě toto místo přitahuje ilegální migranty, kteří se bez ohledu na přijatá bezpečnostní opatření, pokouší stále dokola překonávat zátarasy kolem železniční tratě a snaží se dostat na britské území. 

Provozovatel tunelu využil toho, že pozemky přilehlé k celému areálu byly kdysi bažinou, a uchýlil se ke krajnímu řešení. Zaplavuje všechny pozemky s tím, že snad toto opatření odradí imigranty k přístupu k terminálu a k ničení zařízení.

Mluvčí Eurotunelu Josh Keefe k tomu poznamenal: "Tunel sám je postaven v bažinatém terénu a celé území je velmi podmáčené. Nechali jsme tedy stoupnout vodní hladinu a tímto opatřením vytvoříme síť vodních překážek, které ztíží přístup k oplocení. Prostě jsme jenom využili přírody jako bezpečnostní ochrany. Mimořádná bezpečnostní opatření, která jsme přijali po letních útocích, zafungovala velmi dobře. Nyní je velmi obtížné překonat oplocení areálu, navíc máme k dispozici také 460 policistů a nový kamerový systém. Od října už neevidujeme žádné vstupy do tunelu".

Francouzská vláda se rozhodla v lednu zřídit tábor pro 2000 těchto uprchlíků a instalovala do jejich provizorního tábora "Džungle" obytné buňky vyrobené z lodních kontejnerů zhruba za pět miliónů eur (zhruba 135 miliónů korun). Zdroj: novinky.cz.

Imigranti ale odmítají opustit svoje improvizované stanové "domovy". Je prý jen otázkou času, kdy zde dojde k násilným střetům mezi nimi a bezpečnostními složkami.

Francouzi se tak rozhodli i přes skutečnost, že od těchto uprchlíků dala ruce pryč i jedna z největších charitativních organizací v říjnu loňského roku, kdy její šéf uvedl, že se jedná pouze o ekonomické imigranty.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.