Europoslanci zbavili Le Penovou imunity za to, že zveřejnila tweety se znetvořenými těly z poprav Islámského státu. Hrozí jí až tříleté vězení

Europoslanci zbavili Le Penovou imunity za to, že zveřejnila tweety se znetvořenými těly z poprav Islámského státu. Hrozí jí až tříleté vězení
Autor: flickr.com|Popisek: Marine Le Penová
02 / 03 / 2017, 12:00

Evropský parlament zbavil imunity předsedkyni Národní fronty Marine Le Penovou za šíření teroristické propagandy

Evropský parlament se rozhodl pro tento krok kvůli tweetům Le Penové z prosince 2015, které měly zobrazovat znetvořená těla obětí z poprav, které provedl Islámský stát. Podle agentury Reuters se na tom shodla většina europoslanců na své plenární schůzi. Le Penová tak může být trestně stíhána za zveřejnění ,,násilných obrazů". Za to jí hrozí až tříleté vězení.

Její tweety znázorňovaly také znetvořené tělo novináře Jamese Foleyho po popravě v roce 2014. Tři své tweety Le Penová doprovodila slovy ,,toto je Islámský stát!" Její tweety byly odpovědí na novináře Jeana-Jaquese Bourdina, který přirovnal nacionalistickou rétoriku Le Penové právě k té Islámského státu.

Ludovic de Danne, který je generálním tajemníkem frakce Evropa národů a svobody, řekl pro server RT.com, že je přesvědčený o tom, že Le Penová by vyhrála jakýkoliv soud v tomto případě, pokud by se konal. Prohlásil, že zbavení imunity Le Penové je ubohý způsob ,,evropských globalistů", jak si vzít na mušku političku a vést proti ní kampaň, stejně jako například proti Donaldu Trumpovi či Brexitu.

 

psali jsme:

Marine Le Penová vzkazuje: Evropané, probuďte se!

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace