Evakuace londýnského letiště kvůli "chemickému incidentu"

Evakuace londýnského letiště kvůli &quote;chemickému incidentu&quote;
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), eGuide Travel|Popisek: London City Airport
21 / 10 / 2016, 23:30

AKTUALIZOVÁNO / Páteční incident na letišti London City, který vyvolal dýchací potíže téměř 30 lidí a evakuaci stovek osob, nejspíš způsobila nádoba se slzným plynem odhozená některým z cestujících. Uvedla to britská policie.

Londýn (ČTK) - Na letišti London City v britské metropoli dnes byly dočasně evakuovány stovky cestujících a zaměstnanců.  Média hovořila o údajném chemickém incidentu, který ale úřady nepotvrdily. Lidé si stěžovali na dýchací potíže, posádky přivolaných sanitek 27 lidí ošetřily, dvě osoby musely být hospitalizovány. Později byl provoz letiště obnoven, stále ale není jasné, co se stalo.

 

Letiště London City, které slouží hlavně podnikatelské klientele nedalekého finančního centra, bylo po evakuaci asi 500 lidí uzavřeno. Poplach vyvolalo spuštění protipožárního alarmu, po němž letiště vyzvalo přítomné, aby opustili odbavovací halu. Přivolaní hasiči a policisté provedli kontrolu budovy, přítomnost nebezpečných látek ale nezjistili. Provoz na letišti byl pak obnoven.

Přerušeny byly všechny spoje - odlety byly pozastaveny, zatímco letadla, která byla ve vzduchu a měla na tomto letišti přistát, byla odkloněna na okolní letiště. Cestující byli upozorněni, že plánované spoje budou odbaveny s několikahodinovým zpožděním.

Letiště ročně odbaví asi čtyři miliony cestujících, nejvíce je využívá společnost British Airways.

 Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), eGuide Travel

Tagy článku