Evakuace tří kilometry od epicentra výbuchu v Tianjinu

Evakuace tří kilometry od epicentra výbuchu v Tianjinu
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Výbuchy v Tianjinu
15 / 08 / 2015, 11:30

Vzhledem k pokračujícím požárům a opětovným výbuchům hrozí uvolnění kyanidu sodného a dalších škodlivých látek uskladněných v průmyslové zóně.

Hrozí nebezpečí inhalace toxických látek a z toho důvodu nařídily čínské úřady evakuaci. V průmyslové zóně bylo uskladněno okolo 700 tun kyanidu sodného, který při vdechnutí či požití způsobuje smrt. Tato látka při styku s vodou nebo při zahřátí vylučuje prudce jedovatý kyanovodík.

Mimo toho byly uskladněny v průmyslové zóně látky jako karbid vápenatý, dusičnan amonný a další.
Podle posledních zpráv je počet obětí středečního výbuchu už 85 počet zraněných stoupl na 720.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace