Evolveo StrongPhone Q8 LTE: Pracant certifikovaný americkou armádou

Evolveo StrongPhone Q8 LTE: Pracant certifikovaný americkou armádou
Autor fotografie: Evolveo|Popisek: Evolveo StrongPhone Q8 LTE
18 / 10 / 2015, 09:00

V září dorazil na trh nový odolný telefon společnosti Evolveo a naštěstí přestává platit, že čím odolnější telefon, tím horší výbava.

Poměrně velká krabička obsahuje samotný telefon, nabíječku a návody. StrongPhone Q8 LTE má vnitřní konstrukci vyrobenou z hořčíku, příjemně tvarované a pogumované tělo telefonu padne dobře do ruky a nehrozí tedy jeho vyklouznutí. Přístroj splňuje standardy americké armády MIL-STD-810G:2008 a normu IP68, je tedy prachu odolný a přežije ponor do hloubky 1,2 metru vody po dobu 60 minut.

IPS displej 4,5“ má HD rozlišení 720x1280 bodů a to, aby se nepoškrábal, zajišťuje Gorilla Glass 3. O pohon tohoto obrněnce se stará osmijádrový procesor MediaTek OctaCore na frekvenci 1,7GHz, operační paměť má 2GB, na data je standardně 16GB, která se dají rozšířit pomocí microSDHC karty. Telefon je osazen dvěma sloty na micro SIM karty, pro datové přenosy je možné využívat i vysokorychlostní sítě 4G/LTE.

StrongPhone Q8 LTE

Aby telefon dlouho vydržel, je vybaven Li-Pol baterií o kapacitě 3 700 mAh – během našeho testu telefon vydržel téměř 3 dny normálního používání, což je v dnešní době chytrých telefonů malý zázrak. Nabíjení probíhá přes micro USB port, který je umístěný v horní části telefonu pod krytem, který porty izoluje od nečistot a kapalin. A zde narážíme na první nepříjemnost, USB port je umístěn tak nešikovně, že do něj standardně lze zastrčit pouze ten kabel, který byl v balení. Jiné kabely do telefonu nepasují, pokusit se je opilovat se nám nechtělo. Je samozřejmě možné si je koupit, ale je škoda, že poněkud standardnější řešení nenapadlo konstruktéry při navrhování tohoto jinak skvělého telefonu.

A protože odolné telefony nejsou v dnešní době již jen pro stavebníky, lesníky a další manuálně pracující, je telefon vybaven i fotoaparátem s rozlišením 13Mpx, na lyžích oceníte možnost ovládat telefon i v rukavicích, na vodě displej reaguje i na mokré ruce.

Operační systém Android v StrongPhonu je ve verzi 4.4.4 a zatím telefon nehlásí žádnou možnost upgradu na novější verzi.

Telefon je výkonným a odolným pracantem jak pro lidi ve stavebnictví, tak na cesty mimo civilizaci, případně jako telefon pro policii nebo zaměstnance bezpečnostních agentur. Nevadí mu pády, hrubé zacházení miluje a navíc je opravdu rychlý. Díky zajímavému designu, kvalitnímu provedení a hlavně dlouhé výdrži se může stát alternativou pro ty, kteří nechtějí každý den několikrát nabíjet.

Telefon je nabízen na českém trhu za ceny okolo 8 500 Kč.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace