Evropa se bude brzy zodpovídat za jednání vůči tureckým občanům, hrozí Erdogan

Evropa se bude brzy zodpovídat za jednání vůči tureckým občanům, hrozí Erdogan
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: Recep Erdogan
15 / 04 / 2017, 14:00

Recep Erdogan prohlásil, že Evropa bude ,,hnána" k odpovědnosti za své chování vůči tureckým občanům.

Recep Erdogan vyslal Evropě varování, že se bude zodpovídat z toho, co nyní dělá tureckým občanům, kteří v ní žijí. Turecký prezident hovořil v neděli na shromáždění svých příznivců v souvislosti se zákazem protureckých shromáždění Německem a Nizozemím, na nichž měl i vystoupit turečtí politikové a podpořili tak zvýšení Erdoganových pravomocí.

Za to přirovnal Erdogan oba státy k nacistům a tento zákaz k nacistickým praktikám. Na shromáždění svých stoupenců pak prezident prohlásil, že turečtí občané žijící v Evropě čelí ,,nespravedlnostem" a trvalému tlaku z její strany.

Podle Erdogana se tento přístup změní referendem, které se koná již 16. dubna a jež má rozhodnout právě o zvýšení jeho pravomocí. ,,Turečtí občané žijící v Evropě čelili z její strany nespravedlnostem a tlaku. Ale turecký lid již brzy požene státy, které to způsobily, k odpovědnosti. Po 16. dubnu Turecko přivede Evropu k odpovědnosti," adresoval hrozbu Evropě Erdogan.

Už minulý měsíc prohlásil turecký ministr zahraničí Mevlüt Cavusoglu, že ,,Evropa se rozpadá" a její další budoucnost nebude ,,vůbec radostná". Turecko-německé a turecko-nizozemské vztahy procházejí v současné době velkou krizí, které vyvrcholily roztržkou na diplomatickém poli.

 

psali jsme: 

Erdogan vzkazuje Německu: Nelišíte se od nacistů!

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.