Evropané, nikde nebudete v bezpečí, hrozí Erdogan

Evropané, nikde nebudete v bezpečí, hrozí Erdogan
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: Recep Erdogan
23 / 03 / 2017, 14:30

Turecký prezident Recep Erdogan otevřeně vyhrožuje Evropě.

Turecký autoritářský prezident Recep Erdogan dál zostřuje svou rétoriku. Nyní prohlásil, že Evropané se nebudou nikde v Evropě pohybovat v bezpečí, pokud Evropa nezmění svůj postoj. Současně vyzval EU, aby dodržovala lidská práva a chovala se demokraticky.

související: Erdogan se obořil na Merkelovou: Islám je náboženství míru!

,,Turecko není zemí, kterou může někdo mistrovat a není zemí, jehož občany je možné srazit k zemi," řekl Erdogan na setkání s novináři v Ankaře. ,,Pokud v tomto chování bude Evropa dál pokračovat, žádný Evropan se v jejích ulicích nebude cítit bezpečně. Evropa bude svým jednáním poškozena," uvedl autoritářský prezident.

Čtěte také: Erdogan vzkazuje Německu: Nelišíte se od nacistů!

Nový německý prezident Frank-Walter Steinmeier hned po složení přísahy tvrdě kritizoval Erdogana za jeho nacistickou rétoriku a vyzval ho, aby od ní upustil, protože je nepřípustná. Prohlásil, že Erdogan riskuje svým jednáním zničit vše pozitivní, čeho se za posledních několik let podařilo v Turecku dosáhnout a bezprostředně ohrožuje diplomatické vztahy s Evropou. ,,Díváme se nyní na Turecko s velkými obavami, že vše, co bylo budováno po celé dekády, se nyní hroutí," řekl Steinmeier.

To nemění nic na tom, že německo-turecké vztahy nyní procházejí hlubokou krizí, kterou ještě více prohloubil pochod 30 tisíc Kurdů Frankfurtem nad Mohanem minulý týden. Dav otevřeně protestoval proti Erdoganovi, ten naopak povolení demonstrace přirovnal k ,,nacistickým praktikám".

 

psali jsme:

 

Erdogan tvrdě zaútočil proti EU. Opět vyhrožuje uprchlíky

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.