Evropská komise našla zbraň proti maďarskému premiérovi Orbanovi

Evropská komise našla zbraň proti maďarskému premiérovi Orbanovi
20 / 06 / 2016, 14:15

Stížnost na premiéra podal u OLAF člen evropského parlamentu zastupující Maďarsko Jávor Benedek. Podle jeho slov poskytla maďarská vláda „záměrně nehodnověrné údaje".

Evropský úřad pro boj proti podvodům OLAF chce zahájit po stížnostech na maďarského premiéra Viktora Orbána vyšetřování případu zpronevěření dvou milionů eur věnovaných Evropskou unií na stavbu železniční trati mezi dvěma maďarskými vesnicemi. Zdroj: telegraph.co.ukcz.sputniknews.com

Evropský úřad pro boj proti podvodům (pod zkratkou OLAF) je nezávislý subjekt působící v rámci Evropské komise, jehož posláním je chránit finanční zájmy Evropské unie vyšetřováním podvodů, korupce a dalších nezákonných činností, odhalovat a vyšetřovat možná zanedbáním povinností úředníků a zaměstnanců orgánů a institucí EU, která by mohla vést k disciplinárnímu nebo trestnímu stíhání, podporovat orgány a instituce EU při vytváření a provádění právních předpisů a politik pro boj proti podvodům. Zdroj: Wikipedia

Evropská unie financovala z 80 procent stavbu železniční trati spojující vesnice Alcsutdoboz a Habsburg, západně od Budapešti. Podle Orbánových ujištění měla tato trasa přilákat turisty, předpokládalo se, že ji za den využije 2,5 až 7 tisíc cestujících, informuje RIA Novosti. Nyní, když bylo mezinárodní spojení mezi těmito dvěma body zahájeno, používá tuto trasu jen asi 30 lidí.
„Problém je v tom, že vlak jede odnikud nikam přes nic", cituje list jednoho z cestujících.

V místě, kde byla vybudována železniční trať, má údajně svou nemovitost Orbán, jeho rodina a obchodní partneři.

"Maďarská vláda úmyslně uvedla nepravdivé údaje, a už v době podání žádosti bylo jasné, že odhadované počty cestujících jsou naprosto absurdní a nereálné. To je podvod, které by měly být vyšetřován orgány EU, "uvedl europoslanec Jávor Benedek, který byl zvolen za maďarské Zelené.

Předseda maďarské vlády dlouhodobě odmítá "diktát" z Bruselu a uvedl, že prvním krokem k zastavení migrační vlny je "zastavit Brusel".

Viktor Orbán je dlouhodobě kritizován unijními orgány za jeho postoj k migraci. Už letos v březnu uvedl maďarský premiér „My nikomu nedovolíme nekontrolovaně pronikat na území Maďarska. Tady nebudou bořit ploty, nebudou povstání migrantů, požárů uprchlických táborů, bandy nebudou pronásledovat Maďarky. V tomto smyslu se nechystáme měnit Maďarsko v Evropu".

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace