Evropská komise opět zneužívá svoje pravomoci

Evropská komise opět zneužívá svoje pravomoci
Autor: pixabay.com
22 / 06 / 2020, 09:00

POZOR!!! EK opět zneužívá svoje pravomoci proti střelcům.
Členské státy EU již dvakrát vyrazily dveře s právně paskvilními návrhy Evropské komise na zákaz olova, avšak úředníci EK, připravili třetí návrh s kosmetickými změnami, kde opět totálně překračují svoje pravomoci a působnost nařízení EU REACH. Před měsícem pan europoslanec Tomáš Zdechovský podal stížnost na postup Evropské komise, kde odhalil a přinesl důkazy, že skutečným autorem regulací na zákaz olověného střeliva jsou radikální lobbisté z globální ekoneziskovky Birdlife, která má půlmiliardový rozpočet: www.zdechovsky.eu/…/podali-jsme-stiznost-na-komisi-ve-veci-… .

Je třeba ocenit odvahu pana Zdechovského za „boj s větrnými mlýny“ byrokracie, protože zaslal EK další dopis, ve kterém ukazuje na další závažný právní problém, totiž že působnost nařízení REACH je určena pouze výrobcům, dovozcům či prodejcům nebezpečných chemikálií, ale vůbec není určena k tomu, aby regulovala chování spotřebitele. Evropská komise tedy z právního hlediska nemůže aktualizací přílohy tohoto nařízení REACH něco nařizovat střelcům a myslivcům jakožto koncovým spotřebitelům, na to by potřebovala jiný právní předpis. EK nemůže nařizovat uživatelům nařízením REACH, že se s produktem legálně zakoupeným na vnitřním trhu EU – s olověným střelivem nesmí pohybovat ve stometrovém okolí mokřadů, tedy dle navrhované nesmyslně široké definice ani v okolí kaluží po dešti, kterých je v těchto týdnech více než dost 

Hlasování o zákazu olova na mokřadech Evropská komise plánuje v rámci zasedání orgánu REACH již příští týden 23. 6. 2020. Pan Zdechovský si zaslouží naše uznání a poděkování za to, že se zastává nás občanů před zjevně nepřiměřenými a právně i technicky závadnými regulacemi. Aktuální návrh EK je zde:
//ec.europa.eu/transparency/regcomitology/index.cfm…

P.S. Na vysvětlenou, abychom předešli případným slovním útokům na pana Zdechovského od těch voličů, co mají dlouhou paměť. Bývala kdysi doba, kdy pan Zdechovský uvěřil EK, že „plošný zákaz olověného střeliva se nechystá“. Avšak od doby, kdy EK odhalila svůj pravý záměr, bombarduje neúnavně Komisi svými interpelacemi a otázkami. Je vidět, že mu na srdci leží zájem voličů, a nelze jej v žádném případě podezírat z účelovosti, protože sám je myslivec, střelec a nyní dokoce i novopečený vojín, který během koronavirové krize prošel vojenským cvičením pro aktivní zálohy:

www.zdechovsky.eu/…/europoslanec-sundal-oblek-a-navlekl-mas…

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace