Evropská komise zakázala užívání slova "brexit"

Evropská komise zakázala užívání slova &quote;brexit&quote;
11 / 06 / 2016, 16:30

Evropská komise zakázala používat svým úředníkům toto slovo, které jako zkratka označuje odchod Británie z EU.

Pssst! Slovo "brexit" je zakázané!

Unijní úředníci podle serveru politico.eu obdrželi v květnu oběžník z generálního ředitelství Evropské komise pro komunikaci, ve kterém jsou upozorněni, že se mají vyhnout používání slova "Brexit", pokud se budou odkazovat na referendum o vystoupení Velké Británie z EU. Memorandum navazuje na sérii setkání ze začátku tohoto roku, kdy bylo úředníkům pro styk s veřejností na různých útvarech Komise zakázáno veřejné používání tohoto slova.

Místo "Brexitu" mají používat termíny "britská situace" nebo "britské referendum". Zákaz se nevztahuje na příslušné komisaře, kteří však již toto slovo běžně nepoužívají.

Současně mají úředníci zákaz spekulovat o tom, co by se stalo, kdyby Británie skutečně opustila EU. "Komise nemá spekulovat o hypotetických situacích. Komise nechce uvádět podrobnosti plánu B, protože žádný plán B nemáme, máme jenom plán A: Británie by měla zůstat v Evropské unii jako konstruktivní a aktivní člen EU."

Tiskové oddělení Komise rovněž nesmí uvádět slovo "Brexit" na svých denních poledních poradách s úředníky. Pod pojmem "Brexit" se nezobrazí ve vyhledávání na serveru Komise žádný výsledek už od února 2016.

Evropská unie se bojí vlastních občanů, tak je odzbrojila

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace