Evropští politici bijí na poplach. Konec EU už za dva měsíce?

Evropští politici bijí na poplach. Konec EU už za dva měsíce?
19 / 01 / 2016, 18:00

"Evropa má na řešení uprchlické krize dva měsíce, v opačném případě hrozí zhroucení schengenského systému volného pohybu," uvedl Donald Tusk

V dnešní debatě s poslanci Evropského parlamentu ve Štrasburku to prohlásil předseda Evropské rady Donald Tusk.

Včera jsme zveřejnili článek "Konec Schengenu je začátkem konce EU. Za vším je uprchlická krize", kde totéž uvádějí vysocí němečtí vládní úředníci.

"Nemáme více než dva měsíce, abychom to dostali pod kontrolu," řekl Tusk. Dodal také, že Evropská unie jako politický projekt selže, pokud nedokáže chránit své vnější hranice.

O ohrožení schengenského prostoru hovořil v europarlamentu již loni v listopadu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Tehdy řekl, že zóna volného pohybu upadla po teroristických útocích a kvůli migrační krizi do kómatu, proto je potřeba ji znovu vzkřísit. Rovněž varoval, že pokud schengenský systém padne, přestane dávat jednotná Evropská unie smysl.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.