EU byla důrazně varována před masovou migrací a příchodem teroristů do Evropy už 22. dubna

EU byla důrazně varována před masovou migrací a příchodem teroristů do Evropy už 22. dubna
Autor fotografie: ECIPS|Popisek: Úvodní stránka tiskové zprávy
25 / 09 / 2015, 19:15

Varování obdržely všechny unijní státy už letos v dubnu. Byly upozorněny na ohrožení "evropských hodnot" i na infiltraci uprchlíků islámskými radikály.

European Centre for Information Policy and Security (ECIPS) monitoruje a analyzuje možné mezinárodní hrozby a předpovídá včasné varovné příznaky a hrozby, které mohou mít negativní vliv na náš způsob života, i na humanitární a globální bezpečnost. 

Bezpečnostní experti k imigrační krizí: V sázce je naše bezpečnost. EU selhala.

Prezident Evropského střediska pro informační politiku a bezpečnost (ECIPS) Ricardo Baretzky vyzval k přijetí mezinárodních opatření v oblasti migrace, a varoval, že současná migrační politika EU potřebuje neodkladně posílit. Toto varování bylo odesláno všem 28 členských státům EU už 22. dubna letošního roku (!) a představitelé unijních států byli vyzváni, aby naléhavě chránili "kulturní historii a základní hodnoty Evropy v duchu univerzálního lidského práva, která mohou být ohrožena masovou migrací".

Podle ECISP masová migrace představuje mimořádnou hrozbu pro evropskou bezpečnost a stabilitu EU. Prezident Baretzky uvedl, že Evropský parlament by měl urychleně přijmout opatření proti pašerákům lidí a všem, kteří pomáhají nelegálním migrantům. 

Jedním z největších rizik je fakt, že teroristické organizace, jako ISIS a Al-Kajda využijí masové migrace k infiltraci do EU. Baretzky uvedl, že nárůst nekontrolované masové migrace povede ke zvýšení rizika teroristických útoků a naše "evropské hodnoty" by mohly být ohroženy.

Masová migrace je bezesporu obrovským bezpečnostním rizikem. Uvedl také, že stále sílící xenofobní útoky v Jižní Africe jsou jen začátkem mnohem větších mezinárodních problémů.  Baretzky důrazně upozornil, aby této problematice byla věnována mimořádná pozornost. V opačném případě to může vést k exodu. Podle ECIPS je nezbytné posílit kontroly na hranicích. Rostoucí nestabilita v Africe a na Blízkém východě spolu s radikalismem a existencí islámského států povede ke stále větším problémům. 

Oficiální tiskovou zprávu naleznete zde (zdroj: ecips.eu)

Psali jsme také:

EUROJUST varuje: mezi imigranty jsou islámští radikálové IS

Ilegální imigranti jsou pro Česko potencionální nebezpečí

Slovenská tajná služba varuje před "průnikem džihádistů" do EU. Situace se může stát "nezvládnutelnou."

Pašerák IS: "Jen počkejte! Na Západě už máme 4000 našich bojovníků. Dá-li Bůh, brzy bude v Evropě chalífát"

Buňka al-Kaidy Khorasan je větším nebezpečím pro Evropu i USA než Islámský stát

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu! 

Islámská hrozba mění svět

Tagy článku