Evropští Židé emigrují, obávají se islámských přistěhovalců.

Evropští Židé emigrují, obávají se islámských přistěhovalců.
08 / 05 / 2015, 08:30

V loňském roce odešlo z Francie do Izraele přes sedm tisíc Židů. K emigraci je přiměl hlavně nárůst islámského radikalismu.

Skutečnost, že se evropští Židé obávají 70 let po skončení druhé světové války o své zdraví a životy, je smutnou a tragickou připomínkou "vstřícnosti" Evropské unie vůči muslimským přistěhovalcům, kterých na evropských hranicích čekají další statisíce. Přitom ani s těmi současnými si některé evropské státy neví rady.

Švédsko končí s pohostinností pro imigranty. Teď jsou pro zemi hrozbou
Muslimští imigranti ve Švédsku a Norsku znásilní ročně tisíce evropských žen. 

Neustále totiž roste počet židovských zájemců o emigraci do Izraele. Před třemi lety odjelo z Francie do Izraele asi 1400 Židů, o rok později však jich bylo více než dvakrát tolik, a vloni dokonce už 7200. A letos jich bude ještě víc. 

„Pochopitelně o emigraci uvažují hlavně ti, co žijí ve čtvrtích, kde jsou dennodenně vystaveni slovním a dalším útokům, zejména ze strany muslimských přistěhovalců, kteří nemají dobré vztahy s Židy, a to z různých důvodů. Tím hlavním je ale radikální islám,“ říká Yigal Palmor, ředitel komunikačního oddělení Židovské agentury sídlící v Jeruzalémě. (Zdroj: rozhlas.cz)

Francouzské úřady v čele s prezidentem a vládou přitom podle něho dělají maximum v boji proti rasismu a náboženské a jiné nesnášenlivosti. Problém však vidí ve vzdělávání v konkrétních oblastech s velkým počtem přistěhovalců. 

Slovo Žid je nyní považováno v mnoha německých školách za urážku. Příčinou jsou nejen útoky arabských spolužáků.

Evropští politici, zastánci multikulturních postojů, i přes odpor a obavy vlastních občanů, se neustále snaží všem vnutit myšlenku "sociálního soucitu s muslimskými uprchlíky" a že je nutné tyto uprchlíky přijímat. Stejní politici zřejmě zapomněli, že právě Židé byli před 70 lety nejvíce postiženi zvráceným nacistickým režimem, kdy jich zahynulo, a nejen v koncentračních táborech, přes 6 milionů. I tehdy mlčela většina evropského obyvatelstva. Nakonec vůči jejich utrpení mlčel celý svět,  i USA a Švýcarsko

Deseti až třiceti tisícům židovských uprchlíků byl vstup do Švýcarska zamítnut, nebo byli násilně vyhoštěni se švýcarskou omluvou: “Náš malý záchranný člun je už plný.“ Často byli předáváni přímo do rukou SS na hranicích. Švýcarská vláda se zdráhala o židovské uprchlíky starat a Židům, kterých ve Švýcarsku žilo 25 000, vzkázala toto: "Úřady předpokládají, že je Židovské společenství Švýcarska srozuměno s tím, že ve věci opatrování židovských uprchlíků, přípravy na jejich další cesty a s tím spojené finanční zátěže se jedná v první řadě o záležitost švýcarského židovstva." (zdroj: wikipedie)

Psali jsme také:

Izrael vyzývá evropské Židy k emigraci. Trpělivost došla po teroristických útocích

Vatikán podporuje křižácké tažení proti islámskému státu

Tisíce křesťanských rodin prchá před IS. Evropa mlčí nebo mluví jen o muslimech

Teror v německých uprchlických táborech. Obětí jsou syrští křesťané

Tagy článku