Evropští Židé se obávají muslimských migrantů. Hrozí výbuch nového antisemitismu?

Evropští Židé se obávají muslimských migrantů. Hrozí výbuch nového antisemitismu?
Popisek: Ilustrační foto
01 / 10 / 2015, 14:15

Příliv statisíců muslimských uprchlíků znepokojuje evropské Židy.

Oskar Deutsch, šéf rakouské židovské komunity svoje varování zveřejnil minulý týden v deníku Kurier, kde uvedl:

"Stovky tisíc uprchlíků ze Sýrie a Afghánistánu, kteří přicházejí do Evropy, vyrůstaly v atmosféře antisemitismu. Nenávisti k Židům se učily ve školách, v novinách a na sociálních sítích. Terorismus proti Izraeli byl oslavován, stejně jako útoky muslimů na židovské školy, synagogy a muzea v západní Evropě."

Evropští Židé emigrují, obávají se islámských přistěhovalců.

Deutsch také varoval před islámistickými radikály z IS, kteří se vydávají za uprchlíky. Islámské země a džihádisté od roku 2014 opakovaně zaútočili proti evropským Židům a již jich několik zavraždili. "Hrozí, že mezi miliony muslimů může vybuchnout latentní antisemitismus, jak jsme bohužel viděli již minulosti,"uvedl Deutsch. 

Izraelští experti: Islám přebírá vládu nad Evropou a Evropa si za to může sama

Izrael si podle deníku Jerusalem Post "plně uvědomuje antisemitskou a protizápadní orientaci mnoha uprchlíků. Juri Goldstein, místopředseda Durynsko židovské komunity v německém státě Durynsko uvedl, že mnoho členů jejich komunity se s obavami dívá na vývoj ve Francii a připomínají útoky na židovské instituce v Evropě. Ale všichni doufají, že tyto protižidovské útoky nebudou pokračovat i v Německu."

Muslimští migranti už zahájili svoje divoké útoky i na německé půdě. V roce 2014 se tři palestinští Němci pokusili podpálit synagogu ve Wuppertalu a německý soud odmítl tento útok jako politický protest, který měl upozornit na konflikt v Gaze. Podle Benjamina Weinthala z Nadace pro obranu demokracií je "pravděpodobné, že v nadcházejících letech se bude postupně zhoršovat situace evropských Židů."  

Psali jsme také:

Pašerák IS: "Jen počkejte! Na Západě už máme 4000 našich bojovníků. Dá-li Bůh, brzy bude v Evropě chalífát"

Tagy článku