Existence žen je protiislámská!

Existence žen je protiislámská!
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
01 / 11 / 2014, 07:30

31.10.2014 / Postavení ženy v islámu? Buďte rády, že vůbec žijete! A o tom rozhodujeme my, muži!

Sto devadesáté první zasedání Rady islámské ideologie, oficiálního ústavního orgánu v Pákistánu, který radí vládě a parlamentu ve věcech víry rozhodlo v březnu tohoto roku, že stanovovat minimální věk dívek pro manželství odporuje Islámu.

I v Pákistánu, kde platí právo šaría se ale objevily rozporuplné reakce na jednání této rady. Nejpozoruhodnější je satirický sloupek seriózního deníku Pakistan Today v rubrice Khabaristan Today s názvem „Rada islámské ideologie deklaruje, že existence žen je protiislámská“. Islamabad- šaría korespondent v tomto satirickém sloupku přináší zprávu, že rada se usnesla, že další existence žen odporuje právu šaría a Alláhově vůli. Předseda Rady islámské ideologie Maulana Muhammad Chán Šírání zdůraznil, že existence žen odporuje zákonům přírody a v zájmu ochrany islámu a práva šaría by měly být co nejdříve donuceny, aby přestaly existovat.

Předseda rady vysvětlil, že aktuálně existují na světě jen dva typy žen – haraam a makrooh. Tedy ty, které jsou hodné naprostého zatracení, a ty, které jsou „opravdu, ale opravdu nežádoucí." Ženy z celého světa by se prý měly co nejvíce snažit dostat se z první kategorie do té druhé. „Každá žena, která se učí a cvičí svoji vůli, je haraam, tedy hodná naprostého zatracení, protože intrikuje proti Islámu a muslimstvu, kdežto ty ženy, které jsou zcela podřízené, mohou dosáhnout statusu makrooh, tedy jen opravdu, ale opravdu hodně nežádoucí. Taková je velkorysost naší ideologie a takové je úsilí muslimských mužů, jako jsme my, být nositeli pravé rovnosti pohlaví."

Členové rady se pak shodli, že každá žena je zdrojem fitny - pokušení či pobouření, a tedy věčným nepřítelem islámu. Pokud ovšem pravověrní muslimové a mudžáhedíni odkážou ženy do patřičných mezí, tedy do podřízeného, otrockého postavení, zajistí tím, že islám bude nadále náboženstvím míru, prosperity a genderové rovnosti.

Mezinárodní standardy rovnosti pohlaví by neměly platit, pokud jsou v rozporu s islámem nebo pákistánským zřízením. Nevěříme v západní ideály, nic, co je v rozporu s islámem si nezaslouží pozornost. V každém případě tím, že udělíme ženám vyšší status makrooh (tedy jen nežádoucí), jsme to my muslimové, kdo dláždí cestu skutečnému šaría vyhovujícímu feminismu.

Rada doporučila vládě Pákistánu, že pro ochranu práva žen dýchat by mělo být toto právo ženám odejmuto. Jestli žena smí dýchat, nebo ne, by mělo záležet na jejím manželovi nebo mužském opatrovníkovi; žádné ženě by za žádných okolností nemělo být povoleno rozhodovat se, zda smí dýchat, nebo ne.

Paradoxní je, že informace z tohoto satirického sloupku inspirovaného tím, že Rada islámské ideologie skutečně rozhodla, že stanovení minimálního věku dívek pro manželství odporuje islámu, přejaly jako seriózní zprávu některé zpravodajské servery. Ukazuje to, jak velké absurdity od radikálních islamistů příslušníci jiných kulturních okruhů očekávají.

Psali jsme také:

Varování před šířením ideologie džihádu v ČR

Islámští vrazi sami natočili ukamenování ženy

BIS: největší bezpečnostní rizika v Česku. Patří mezi ně i Huawei a ZTE

Znásilněné dívce z Afghánistánu hrozí smrt kvůli cti

Podpora džihádistů nejen v Německu, ale i mezi americkými teenagery

Skrytá kamera: život v syrském městě Raqqa ovládaném islámským státem

Nebuď ženou a ani nemysli na to být gay! Známý islamofób řádí na YouTube

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu! 

Islámská hrozba mění svět

 

Tagy článku