Existuje ve Francii ještě svoboda slova? Kvůli muslimům už zřejmě ne

Existuje ve Francii ještě svoboda slova? Kvůli muslimům už zřejmě ne
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: muslimové
24 / 12 / 2016, 15:15

KOMENTÁŘ

Francie má velký problém s muslimskou komunitou, která se dále rozrůstá. O tom všichni vědí a netřeba to zde zmiňovat. Tento problém však začíná zasahovat i do základních svobod nemuslimů, kteří ve Francii žijí.

Budiž toho nejnovějším případem případ starosty Beziers Roberta Ménarda, který veřejně prohlásil, že jedna škola v centru města má 91% žáků muslimského vyznání. A že je to problém, protože existují limity tolerance.

Psali jsme: Počet muslimských studentů v mém městě je problém. Za tento výrok stane francouzský starosta u soudu

Za tyto výroky, které jsou ve svobodné zemi (za níž se Francie považuje) naprosto běžné, půjde Ménard k soudu. Byla na něho vznesena žaloba za podněcování k nenávisti a diskriminaci. Ale k jaké?

Ménard pouze pojmenoval realitu nyní již polomuslimské země, která svádí tvrdý zápas o vlastní identitu a vlastní svobody, jež jsou zaručeny ústavou. Proč by měl být tedy někdo za svobodné výroky popotahován justicí?

Politická a jiná korektnost dosáhla ve Francii již tak zhůvěřilého stupně, že jsou jí ohroženi běžní Francouzi, kteří chtějí ve své zemi jen obyčejně žít. Ti nejspíš na zápas s muslimy, kteří budou za pár let v přesile, doplatí nejvíc.

Čtěte také: Benjamin Kuras: Nebezpečnost iluze bezpečnosti

 

Tagy článku