EXKLUZIVNĚ: Jak jsem našel svou ženu a dceru mrtvé. Unikátní nahrávka výpovědi Petra Kramného (vražda v Egyptě) před soudem. Posuďte sami: Udělal to?

EXKLUZIVNĚ: Jak jsem našel svou ženu a dceru mrtvé. Unikátní nahrávka výpovědi Petra Kramného (vražda v Egyptě) před soudem. Posuďte sami: Udělal to?
14 / 06 / 2019, 18:00

Petr Kramný je vraždící zrůda, rozhodl soud a vyměřil mu trest 28 let vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Soud přísný trest zdůvodnil mimo jiné tím, že Kramný činu nelitoval.

Poslechněte si unikátní nahrávku Kramného klíčové výpovědi u soudu ze dne 29. 6. 2015 a posuďte sami. Dosud byla tato nahrávka veřejnosti skrytá.

                                      

Panují vážné pochybnosti, podpořené mnoha novými důkazy, o tomto rozsudku. Takřka všechna dostupná fakta svědčí o tom, že jde o jeden z nejhorších justičních omylů za poslední desítky let. Podle mnohých jde dokonce o jeden z největších zločinů.

Soudkyně Renata Gilová v rozsudku: "Neprojevil žádnou lítost, naopak se snažil vinu svést i na usmrcenou Moniku Kramnou," píše soudkyně.

Soudkyně Renata Gilová: "Jde o velmi specifický případ, i tak ovšem měl soud dost důkazů k tomu, aby mohl rozhodnout. Důkazy do sebe zapadají, navazují na sebe a navzájem se doplňují. Obžalovaný není zdaleka první člověk, který byl odsouzen jen na základě nepřímých důkazů."

Soudkyně Renata Gilová: "Kramný vše v pokoji narafičil, aby to vypadalo jako otrava. Moniku zabil proto, že měl pocit, že není naděje na zlepšení vztahu mezi nimi, bral to jako vlastní selhání a zvolil radikální řešení. Podle soudkyně není vyloučené, že původně chtěl Kramný zvolit takzvanou rozšířenou sebevraždu a zabít se také."

Soudkyně Renata Gilová: "Obžalovaný měl dost času i prostoru, aby si připravil smrtící nástroj a realizoval i samotný útok, tedy přiložení vodiče na tělo. Znalosti o elektřině a proudu Kramný obecně měl. Na vyhlášení rozsudku nemění nic ani to, že se nepodařilo najít smrtící nástroj."

Soudkyně Renata Gilová:"Chybí u něj pocit viny. Jen člověk, který je se smrtí blízké osoby vyrovnán dříve, než nastane, se netrápí výčitkami svědomí, což odpovídá chování obžalovaného po inkriminované události."

Petr Kramný si podal dne 30. 7. 2018 žádost o obnovu řízení ve své věci. Spolek Šalamoun, který bouje o právo Petra Kramného na spravedlivý proces, že skutek, za který je Petr Kramný odsouzen se nestal. Obhajoba má tak silné argumenty, které za 25 let činnosti Spolku Šalamoun nepamatujeme.

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.