Exkluzivně: Nahrávky rozhovoru Kramného s pojišťovnou jasně dokazují, že byl těsně před zhroucením – a soud se tedy mýlil

Exkluzivně: Nahrávky rozhovoru Kramného s pojišťovnou jasně dokazují, že byl těsně před zhroucením – a soud se tedy mýlil
Popisek: Petr Kramný
06 / 03 / 2018, 10:30

Přinášíme exkluzivní nahrávky telefonního hovoru Petra Kramného, který ho přispěl zásadním způsobem k jeho odsouzení na 28 let vězení za vraždu jeho ženy Moniky (36) a dcery Kláry (8).

Citujeme z rozsudku soudkyně Gilové: „…vzápětí klidně volá na asistenční linku Allianz pojišťovny, má připravené smlouvy, plynule komunikuje s operátorkou, sděluje požadované údaje."

Z nahrávek přitom jasně vyplývá, že byl Kramný silně rozrušený, zmatený, lapá po dechu, sotva mluví. Jde zcela jasně o někoho, komu se právě stala životní tragédie a prosí o pomoc. Soudkyně Gilová tedy nahrávku buď vůbec neslyšela, nebo si ji špatně vyložila.

Nahrávky nám poskytl spolek Šalamoun. „Z nahrávek jasně vyplývá, že nejde o chladnokrevného vraha, ale o zoufalého člověka, který právě přišel o rodinu,“ řekl Security Magazínu místopředseda spolku Šalamoun Václav Peričevič.

Petr Kramný volá ze svého telefonu na pojišťovnu v 3.47 ráno dne 30. 7. 2013. Krátce předtím nalezl v  postelích svou mrtvou manželku a dceru, telefonoval s  matkou, která mu poradila, ať zavolá na pojišťovnu. Kramný ještě předtím zabušil na sousední hotelové dveře, probudil polskou turistku, která běžela do recepce.

Zde je přepis prvního hovoru, který trvá 36 vteřin. Přístup pojišťovny Allianz je profesionální, operátorka zachovává klid.


Operátorka: Dobrý den, asistenční služba pojišťovny Alianz. Jak vám mohu pomoci?

Kramný: Dobrý den, Kramný u telefonu. Stala se mi taková věc... Jsem v Egyptu na dovolené a před chviličkou jsem vstal a zjistil jsem, že manželka s dcerou jsou mrtvý... Že umřely ve spánku. Co mám dělat dál? Mám u vás pojištění.

Operátorka: Ano, určitě bychom to zaevidovali. Mám vám zavolat nazpět, abyste tolik neprovolal?

Kramný: Dobře, můžete, děkuju.

Poté oba zavěsí. Další nahrávka je o dvě minuty později, tedy z 3.49 hodin, kdy operátorka volá Kramnému zpátky. Operátorka opět zachovává vysokou profesionalitu, ač je Kramný úplně na dně, nemůže ani mluvit. Nahrávka je dlouhá takřka šest minut. Než vůbec dostane operátorka od Kramného jeho jméno, uplyne skoro minuta a půl, Kramný je úplně vyřízený a zdá se, že se každou chvíli zhroutí.

Z rozhovoru mimo jiné také jasně vyplývá, že závěry soudu jsou mylné. Kramný nemá připravené smlouvy, nekomunikuje plynule s operátorkou – ba právě naopak, a požadované údaje sděluje až po trpělivém a opakovaném naléhání operátorky když se zdá, že je Kramný těsně před zhroucením.

Takového hereckého výkonu by nebyl schopen žádný herec na světě. Jde zcela jednoznačně o autentický záznam stavu otce rodiny, kterému se právě zhroutil svět.

Security magazín má několik takových nahrávek a bude je postupně uveřejňovat.

Více o případu, včetně analýzy nahrávek si přečtěte v nové knize „Případ Kramný: Všechno je jinak“ od Ondřeje Höppnera. Objednat si knihu můžete na adrese www.daranus.cz

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.