Exkluzivně: Známý lovec trofejí zemřel při lovu lvů v Africe. Udělal zásadní chybu

Exkluzivně: Známý lovec trofejí zemřel při lovu lvů v Africe. Udělal zásadní chybu
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: lovci
01 / 02 / 2018, 12:00

Známý chorvatský lovec trofejí Pero Jelinic zemřel u africké pouště Kalahari při lovu lvů.

Jak Security magazínu exkluzivně potvrdila Michaela Fialová, která do oblasti Kalahari jezdí také lovit, 75letý Pero Jelinic udělal zásadní chybu v tom, že potom, co skupina lovců chtěla ulovit i druhého lva, dal si Jelinic chvíli pauzu a odevzdal svou zbraň agentovi, který skupinu do oblasti Kalahari doprovázel.

psali jsme: Smith & Wesson 500 H: revolver na medvěda a slona

Ten však podle Fialové neuměl se zbraní manipulovat a omylem zmáčkl spoušť. Ze zbraně vyšla ,,zbloudilá" kulka, zasáhla Jelinice do zad a známého chorvatského lovce usmrtila, a to i přesto, že do oblasti přiletěl vrtulník s lékaři.

psali jsme: Kodo Kempo aneb český výcvik v Africe

Jak Fialová sdělila Security magazínu, agent je člověk, který plní úlohu ,,delegáta" a má na lovce či skupinu lovců dohlížet. Zprostředkovává rovněž lov z jedné země do druhé. Podle české lovkyně bylo chybou to, že Jelinic dal svou zbraň do rukou agenta, který omylem zmáčkl spoušť, což se Jelinicovi nakonec stalo osudným.

Agent, který z ,,nedbalosti" zabil chorvatského lovce zůstává podle informací Fialové stále v Africe, kde je zadržován policií kvůli dalšímu vyšetřování.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Tagy článku