Předsedou ČSSD zvolen Jan Hamáček

Předsedou ČSSD zvolen Jan Hamáček
Autor fotografie: redakce|Popisek: Předseda Jan Hamáček
18 / 02 / 2018, 16:30

Během dnešního dne probíhá sjezd nejstarší české politické strany. Strana si určuje, jakým směrem se vydá a kdo jí povede. V prvním kole předseda zvolen nebyl. Do druhého kola postupuje Jiří Zimola a Jan Hamáček.

Jednodenní sjezd sociálních demokratů doprovází nervozita nad výsledkem volby šéfa strany a dalšího směřování. Na sjezdu, který se koná v Hradci Královém, dnes vystoupil také prezident Miloš Zeman. Ten byl dlouholetým předsedou ČSSD, kterou převzal v roce 1994 na hsjezdu v Hradci Královém. Prezident republiky delegátům sjezdu sdělil, že doporučuje ČSSD vstup do nově tvořené vlády.

Psali jsme: Chovanec hrotí vztah ČSSD k ANO. Tyranosaurus slábne

V prvním kole volby předsedy došlo k překvapení. Do druhého kola postoupil Jan Hamáček a Jiří Zimola. Milan Chovanec propadl. Následovat bude druhé kolo volby. Členové svým hlasováním dali najevo, že Chovancova vize ostré opozice není preferovaná.

Předsedou byl zvolen Jan Hamáček. Jiří Zimola oznámil kandidaturu na prvního místopředsedu. Milan Chovanec oznámil, že nebude aspirovat na žádné funkce a zůstane pouze poslancem. Touto volbou se otevírá cesta k sestavení vlády ČSSD a ANO.

Před samotnou volbou vystoupilo několik účastníků sjezdu. Například bývalý ministr Jiří Dienstbier se ostře pustil do Milana Chovance. Celkově panuje zvláštní atmosféra z toho, že na sjezd nepřišel bývalý premiér a předseda strany Sobotka. Komentáře často uvádějí, že se tímto krokem chtěl vyhnout oprávněné kritice za obrovský propad strany. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.