Expert Hamásu na výbušniny sám zemřel při výbuchu

Expert Hamásu na výbušniny sám zemřel při výbuchu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: výbušnina
08 / 02 / 2017, 19:30

Vysoce postavený představitel hnutí Hamásu a expert této organizace na výbušniny zemřel při výbuchu.

Podle palestinské tiskové agentury Ma’an News Agency zemřel Muhammad Walid al-Quqa při pracovní nehodě v severní Gaze v neděli, když náhodně explodovalo výbušné zařízení.

Utrpěl vážná zranění, s nimiž byl převezen do nemocnice. Při výbuchu měl přijít o obě ruce a nohy. Ještě týž den však na následky těžkých zranění zemřel.

Ma’an News Agency nespecifikuje, při jaké události došlo ke smrti předního specialisty Hamásu na výbušniny. Je ale možné, že to bylo při přípravě výbušnin do akce.

Palestinská agentura však uvedla, že al-Quqa byl zapleten do ,,džihádistických aktivit" včetně výroby a shromažďování výbušnin.

 

psali jsme:

Izrael se opevňuje a na hranicích staví podzemní bariéry

 

Zdroj: legalinsurrection.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.