Expert na boj proti extrémismu: "Švédská Strana zelených může být infiltrována islamisty"

Expert na boj proti extrémismu: &quote;Švédská Strana zelených může být infiltrována islamisty&quote;
26 / 04 / 2016, 10:15

Tato slova pronesl Lars Nicander- ředitel Centra pro asymetrické hrozby, který je považován za jednoho z největších expertů na boj proti extremismu.

Na zpravodajské televizi TV4 konstatoval, že mu infiltrace islamistů připomíná období studené války, kdy se do demokratických politických stran a dalších organizací infiltroval Sovětský svaz. „Vidím tady skutečně velkou podobnost, protože stejně jako islamisté dnes snažili se také Sověti infiltrovat různé demokratické strany.“ Zdroj: thelocal.separlamentnilisty.cz

Nicander hovořil o tom, že zelení to „myslí dobře“, ale jejich členové i vedení jsou naivní, a jsou proto k podobné infiltraci islamistů náchylní. „Jedním z důkazů oprávněnosti mých obav je skutečnost, že někteří členové strany přímo v televizním přenosu vztyčovali čtyři prsty směrem vzhůru, což je signál vlastní extremistům z Muslimského bratrstva. Všeobecně však lze konstatovat, že vůči této infiltraci není dostatečně imunní žádná z politických stran,“ šokoval Nicander.

Švédové obviňují vládu z podpory přistěhovalců proti vlastním občanům. Muslimové totiž volí levici

Jeho slova přicházejí poté, co byl nucen rezignovat ministr pro bydlení a územní rozvoj Mehmet Khan. Švédská veřejnoprávní televize odhalila, že se osobně setkával s tureckými islamisty, kteří mají v posledních letech na svědomí mnoho politicky motivovaných vražd. Média navíc odhalila několik Khanových antisemitských výroků namířených proti zahraniční politice státu Izrael. Ve stejnou dobu stranu opustil další muslimský politik, Jasri Khan, který zase odmítal podávat ruku ženám.

Slova muslima: dobudeme Švédsko, podmaníme si celou Evropu

„Oblibu zelených příliš nezvýšil ani matador této politické strany Per Gahrton, když se coby obhájce Palestiny tvrdě pustil do izraelské zahraniční politiky. Romson si zase příliš nenaklonila veřejnost, když hovořila o teroristických útocích z 11. září 2001 jako o pouhé nehodě. Její popularitě nepomohla ani pozdější snaha své výroky uvést na pravou míru,“ píše The Local. 

Jeden měsíc islámu a multikulturalismu ve Švédsku: únor 2016

TAG: ŠVÉDSKO, ISLÁM

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace