Expert na migraci varuje EU: Přes 50 milionů muslimů podporuje pachatele teroristických útoků na obranu své víry

Expert na migraci varuje EU: Přes 50 milionů muslimů podporuje pachatele teroristických útoků na obranu své víry
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: terorismus
18 / 02 / 2017, 07:30

Expert na migraci Ruud Koopmans varuje EU.

Podle nizozemského profesora sociologa Ruuda Koopmanse, který se ve své vědecké práci zaměřuje na problematiku migrace, existuje přes 50 milionů muslimů, kteří jsou ochotni podporovat páchání teroristických útoku na obranu víry, tedy islámu.

Koopmans prohlásil, že i z tohoto důvodu je nutné nevpouštět na území EU ty uprchlíky, jejichž identita není jasně úředně prokazatelná. Koopmans také řekl, že z jedné miliardy dospělých muslimů je polovina z nich napojená na ,,arcikonzervativní islám", který se vůbec nestará o práva žen, homosexuálů či lidí, kteří vyznávají odlišnou víru.

Právě z této poloviny je každý desátý muslim ochoten akceptovat násilí, tedy i teroristické útoky na obranu islámské víry. Tito muslimové podporují ty ,,radikální", povzbuzují je k těmto činům a poskytují jim úkryt či jinou pomoc. Ve ,,vhodnou" chvíli také mlčí, pokud ví o zradikalizovaných muslimech.

Koopmans také citoval studie, které ukazují, že 8% německých muslimů souhlasí s násilím proti ,,nevěřícím". 11% německých muslimů se pak v rámci Koopmansem citované studii přihlásilo k prohlášení, že ,,existují situace, v nichž je pro mě přijatelné z hlediska mé víry použít násilí."

Koopmans se odkazoval na studii organizace Pew Research Center, podle níž se 14% muslimů v několika islámských zemích domnívá, že sebevražedné útoky jsou ,,občas" či ,,často" ospravedlnitelné jako obrana islámu. Koopmans řekl, že není problém s cizími kulturami, pokud chtějí skutečně obohatit tu zemi, kam se šíří. Problém nastává, když chce někdo šířit svéou středověkou víru. K ní je nutno podle Koopmanse přistupovat s nulovou tolerancí.

 

psali jsme:

Jestli Islámský stát někomu slouží, tak to nejsou muslimové, řekl předseda pražské muslimské obce Vladimír Sáňka

Policie tvrdě zakročila proti islámským radikálům v šedesáti německých městech

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.