Expert Šándor k Forejtovi: Nejde o orientaci. Feťák je bezpečnostní riziko

Expert Šándor k Forejtovi: Nejde o orientaci. Feťák je bezpečnostní riziko
Autor fotografie: hlidacipes.org|Popisek: Jindřich Forejt
06 / 12 / 2016, 09:30

Pražský Hrad se viklá v základech. Rozkymácení pro tentokrát způsobil svým bujarým životním stylem, který vyšel najevo na tajně pořízené nahrávce, hradní protokolář Jindřich Forejt.

„Je to muž pevné víry, dokázal bych si ho představit jako velvyslance ve Vatikánu,“ uvedl před časem v souvislosti s Forejtem prezident republiky Miloš Zeman. Realita je však zcela odlišná, a pokud si někdy Forejt myslel na titul Jeho Excelence v papežském státě, včerejškem se mu jeho sen definitivně rozplynul. 

Psali jsme: Dozvuky Slavíka: Ortelovi blokli facebook. Bangův hit „Mr.ám tě, narvu ...

Server Hlidacipes.org odkoupil nahrávku, na níž je hradní protokolář zachycen v nelichotivé situaci. Bujarý gay-večírek, plný kokainu, na němž má sám Forejt onanovat a dávat si tzv. lajnu.

Podle redakcí osloveného experta na bezpečnost Andora Šándora je to důvod zamyslet se nad integritou hradního protokoláře.

„Ne snad z důvodu sexuální orientace, ale požívání drog. To je věc, která může narušovat osobnostní integritu člověka a může jej činit vydíratelným. Do jaké míry se může negativně podepsat na jeho pracovních výkonech, lze spekulovat, a nelze to v žádném případě vyloučit. Odebrání bezpečnostní prověrky je věc, kterou by se NBÚ měl vážně zaobírat,“ uvedl pro securitymagazin.cz exředitel Vojenského zpravodajství. 

Situace je o to vážnější, že hradní protokolář je člověk, který organizuje život prezidenta, je mu velmi nablízku, zná do detailů jeho program a svým způsobem jej ovlivňuje. Podle Šándora nelze vyloučit, že drogová závislost z něj nemůže činit bezpečnostní riziko z řady důvodů. Zajímavý je však i způsob Forejtovi „popravy“ „ To, že skrytá nahrávka je nabízena mediím za částku 250 tisíc, je důkazem, že akce na něj byla připravena.

Jinými slovy, se o jeho slabosti vědělo a teď se to používá v rámci zákulisních bojů o moc,“ tento samotný fakt podle generála ukazuje na nezdravé prostředí, které v okolí prezidenta panuje. 

Forejt během svého působení na Hradě čelil několika kauzám. Přestál užívání doktorského titulu, který mu nenáležel. Vaz mu nesrazila ani kauza Brady, ani špatné informování hlavy státu o přítomnosti amerického velvyslance Shapira na předávání státních vyznamenání. Dokonce šéf protokolu přestál i ostudný pozdní přílet na pohřeb slovenského prezidenta Michala Kováče. Zpoždění podle serveru Extra.cz způsobil navíc sám Forejt, který se odmítal podrobit bezpečnostní kontrole na pražském ruzyňském letišti, která dokáže spolehlivě odhalit přítomnost drog.

Forejtova kancelář je nyní zapečetěna a protokolář velmi pravděpodobně skončí ve funkci. Tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček Média se na dotaz personálních změn na twitteru vyjádřil, že:" V případě p. ředitele Forejta odkazují jen na anonymní zdroje. Na ty nereaguji. Personální změny komentuji až v okamžiku, kdy jsou." 

čtěte také:

Íránský žadatel o azyl byl v Nizozemí skoro ubodán k smrti, protože ...

Britští muslimové žijící v izolaci se domnívají, že Velká Británie ...

Další havárie stíhačky na ruské letadlové lodi Admiral Kuzněcov

 

 

Tagy článku