Exploze na Manhattanu zranila nejméně 29 lidí. Policie pátrá po dalších náložích

Exploze na Manhattanu zranila nejméně 29 lidí. Policie pátrá po dalších náložích
Autor fotografie: Screenshot YouTube / CBSN
18 / 09 / 2016, 09:45

AKTUALIZOVÁNO / Poblíž místa výbuchu vyšetřovatelé objevili tlakový hrnec napojený na dráty.

12:00 / ?Teroristé zvolili čtvrť Chelsea, kde je mnoho restaurací, barů, gay klubů a obchodů, a v tuto dobu je velká frekvence. Výbuch nastal v západní části města na 23. ulici mezi 6. a 7. avenue. Počet postižených činí 29 lidí, jeden je v kritickém stavu. Vyšetřovatelé sdělili, že šlo o záměrný čin.
Několik bloků odtud našla policie také podezřelé zařízení, které bylo rovněž napojeno dráty na mobilní telefon. Policie ovšem také prověřuje možnost, že vše způsobily výbušniny používané na stavbách, uložené v jedné popelnici. Zdroj: rozhlas.cz

 


 

9:45, New York (ČTK)-  Nejméně 29 lidí bylo zraněno při mohutné explozi, která v noci na dnešek ve 2:30 hod. SELČ otřásla čtvrtí Chelsea na Manhattanu v New Yorku. Novou bilanci zveřejnili newyorští hasiči. Žádné ze zranění údajně není vážné. Starosta New Yorku Bill de Blasio prohlásil, že výbuch byl pravděpodobně "záměrný čin", nejsou ale v tuto chvíli důkazy o tom, že by byl spojen s terorismem.

 

Starosta řekl, že New Yorku v tomto okamžiku nehrozí žádné konkrétní nebezpečí. Policie ale prověřuje ještě další lokalitu poblíž místa výbuchu. Vysoký představitel newyorské policie Harry Wedin na twitteru napsal, že nedaleko místa exploze bylo nalezeno možné druhé výbušné zařízení.

 

Televize CNN s odvoláním na zdroj z bezpečnostních složek již dříve uvedla, že vyšetřovatelé se na základě předběžných informací domnívají, že výbuch na Manhattanu způsobila nálož umístěná v popelnici nebo poblíž ní.

 

Výbuch, k němuž došlo v sobotu kolem 20:30 místního času (dnes 2:30 SELČ), poničil podle svědků okolní budovy i vozidla. Stovky lidí z místa utekly. Na místo se sjelo množství sanitek, hasiči a policejní auta.

Policie oblast evakuovala a uzavřela. Varovala také, že motoristé musejí počítat s dlouhými zdrženími. Incident rovněž ovlivnil provoz na některých trasách metra.

V sobotu vybuchla podomácku sestrojená bomba v New Jersey, a sice nedaleko tratě, na které se měl běžet charitativní závod. V době exploze nebyli u místa výbuchu žádní lidé a bomba ani nezpůsobila žádné škody. Newyorský starosta Blasio řekl, že neexistuje žádné specifické spojení mezi výbuchy v New Jersey a New Yorku.

Tagy článku