Exploze na syrsko-turecké hranici zabila nejméně 25 lidí. K útoku se přihlásil IS

Exploze na syrsko-turecké hranici zabila nejméně 25 lidí. K útoku se přihlásil IS
06 / 10 / 2016, 12:00

Nejméně 25 lidí přišlo o život na syrsko-turecké hranici při pumovém útoku, ke kterému se přihlásili bojovníci takzvaného Islámského státu (IS).

Bejrút ČTK -  Oběťmi jsou převážně syrští povstalci podporovaní mimo jiné Tureckem, desítky jich utrpěly zranění. Uvedla to agentura Reuters. Zdroj: aa.com.tr

Terčem útoku v syrské příhraniční vesnici Atma západně od Halabu se stali bojovníci z povstalecké skupiny Fajlak aš-Šám. Ta po boku dalších bojůvek s tureckou pomocí zabírá postupně území od hranice směrem na jih, které bylo dosud v držení islamistů.

Hraniční přechod u Atmy slouží k doplňování bojových záloh a zásobování jednotek v terénu. Vrací se tudy i zranění z bojů.

 

Syrský konflikt, který trvá od jara 2011, má na kontě více než 200.000 mrtvých a miliony uprchlíků. Na části syrského území bojuje syrská armáda proti povstalcům, kteří již téměř čtyři roky usilují o svržení prezidenta Bašára Asada. Nepřehledné situace v zemi využili ozbrojenci z hnutí Islámský stát a dalších radikálních skupin a obsadili část území, zejména na severu Sýrie.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace