Exploze násilí na Lesbosu. Místní Řekové jsou zoufalí.

Exploze násilí na Lesbosu. Místní Řekové jsou zoufalí.
08 / 09 / 2015, 08:00

Policisté s obušky se snažili zvládnout skupinu migrantů, kteří chtěli nastoupit na trajekt do Atén. Ostrované začínají mít situace plné zuby. Agresivita stoupá na obou stranách.

Policisté navzdory podpoře členů pobřežní stráže měli problém dav zastavit. Lidé po jejich volání "ustupte" nadále postupovali kupředu, aby mohli pokračovat do západní Evropy.

Pouliční válka na Lesbosu, agresivita útoků proti bezpečnostním složkám vzrůstá

Podle řeckého ministra pro imigrační politiku Janise Muzalase má situace na Lesbosu nyní "skutečně blízko k explozi". Ostrov nedaleko tureckých břehů nese hlavní nápor přílivu uprchlíků utíkajících před konfliktem nebo chudobou. V současnosti se jich zde tísní mezi 15.000 až 17.000, což představuje zhruba pětinu ostrovní populace.

Zdroj YouTube, AlphaBetaTV

Vyčerpání je podle AFP patrné jak na straně běženců, tak u obyvatel ostrova. Řecké úřady v neděli zadržely dva sedmnáctileté obyvatele ostrova za to, že házeli zápalné láhve na syrské rodiny, které se utábořily v parcích. Pořádkové jednotky za pomoci obušků rozehnaly skupinu běženců čekajících na registraci, aby tak zamezily střetům mezi Afghánci a Syřany, kteří mají v tomto procesu přednost.

Zdroj YouTube, Kolan Lola

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace